Wiosna z Jogą i Ajurwedą w Krainie Szeptów

Zapraszamy na Wiosnę z Jogą i Ajurwedą w Krainie Szeptów! 

Spędź tydzień z wspaniałą praktyką: zanurz się w jodze i ajurwedzie w pięknym otoczeniu natury i górskich widoków.

Wyjazd jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych w praktyce.

Joga to nie tylko jogiczne asany i techniki oddechowe – to również praca nad umysłem. Podczas tygodniowego wyjazdu masz okazję zanurzyć się w jodze, zresetować ciało i umysł pod przewodnictwem doświadczonego nauczyciela i praktyka – Piyusha Mittala.

Największym wyzwaniem w praktykowaniu jogi jest dyscyplinowanie procesu myślowego. Zarządzanie procesem myślenia jest kluczem do redukcji stresu. Stres wynikający z dzisiejszego stylu życia pełnego pośpiechu, natłoku informacji, nadmiaru oczekiwań jest głównym czynnikiem powodującym choroby XXI wieku.

Ajurwedyjski system leczenia jest oparty na teorii zachowania równowagi między ciałem, umysłem i duszą (tzn. stanem fizycznym, psychicznym i duchowym). Na warsztatach będziemy praktykować asany, techniki oddechowe, medytować oraz zgłębiać tajniki ajurwedy. 

Wszystko po to, aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem, a umysłem, poczuć spokój i szczęście. W ramach tych warsztatów dowiesz się, dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytację Dowiesz się co to jest Pranajama, Energia Prana, jak dzięki pranajamie i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu, w jaki sposób oddech pomaga przy praktyce jogi oraz jak można likwidować stres z jego pomocą.


Ramowy plan wyjazdu:
Poniedziałek 23.05.2022
14.00 – zbiórka na miejscu
16.00 – 18.00 – wykład i praktyka
18.00 kolacja
20.00 – 21.30 – pranajama i medytacjaOd wtorku do soboty 24-28.05.2022
7.30 – 9.00 praktyka jogi i pranajamy
9.00 śniadanie
11.00 – 13.00 praktyka i wykłady
13.00 obiad
14.30 – 18.00 dodatkowe zajęcia do wyboru lub czas wolny
18.00 kolacja
20.00 – 21.30 – pranajama i medytacjaNiedziela 29.05.2022
7:30 – 9:00 praktyka jogi i pranajamy
9:00 śniadanie
11.00 – 13.00 praktyka i wykłady
13.00 obiad

Dodatkowe atrakcje poprowadzone przez absolwentki Instytutu Nirmala Laurę Laskowską i Sylwię Piórko. Realizowane w zależności od zainteresowania (płatne dodatkowo):
☘️ Masaże ajurwedyjskie: całego ciała, głowy, stóp, twarzy oraz sesje Access Bars
☘️ Sesja mindfullness w lesie – lasoterapia
☘️ Taniec intuicyjny 5 rytmów
☘️ Warsztat wyplatania makramy ze sznurka
☘️ Warsztat „indyjskie lecznicze mieszanki ziołowe i ich zastosowanie”
☘️ Warsztat malowania rąk wzorami z henny mehendi
☘️ Warsztat jogi twarzy, samodzielnego masażu twarzy i naturalnej pielęgnacji
☘️ Wycieczki po okolicy, lokalne atrakcje


Cena warsztatów: 1000 zł/os.
Cena zawiera praktykę jogi, medytacji, pranajamy oraz wykłady w trakcie trwania wyjazdu.

REZERWACJA:
Rezerwacja miejsca następuje po wpłaceniu 600 zł zaliczki do 01.04.2022 r. na podane niżej konto. Zapis na listę uczestników odbywa się mailowo pmittal1915@gmail.com .

Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna przelewem lub gotówką na miejscu pierwszego dnia.

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 95 1030 0019 0109 8501 0103 4103
Tytułem: termin, tytuł wyjazdu, imię i nazwisko

Cena zakwaterowania i wyżywienia: 180 zł/dzień/os.
Cena zawiera 6 noclegów oraz pełne wyżywienie przez 7 dni (śniadanie, obiad, kolacja, woda, kawa, herbata dostępne przez cały dzień). Noclegi w pokojach 2-3 osobowych. Razem 1080 zł za zakwaterowanie i wyżywienie, płatne osobno do 01.05.2022 r. na konto:

Nazwa odbiorcy: Laura Laskowska
Nr konta: 96 1140 2004 0000 3802 7487 4515
Tytułem: termin, tytuł wyjazdu, imię i nazwisko


Miejsce: Kraina Szeptów
Jest na styku Gór Złotych i Bialskich, niewielka kraina gdzie każda pora roku rozbrzmiewa szeptem. Tu czas prawie się zatrzymał. Nie przecieka przez palce w pogoni za tym co nieuniknione i wciąż odległe. W miejscu gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. W takim miejscu, wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, w starym ponad 100-letnim budynku, w którym kiedyś znajdowała się szkoła, czeka na Państwa „Kraina Szeptów”.Atrakcje w okolicy:
– Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
– Galeria Wapiennik w Starej Morawie
– Śnieżnicki Park Krajobrazowy, a w nim 5 rezerwatów przyrody:
* Śnieżnik Kłodzki
* Nowa Morawa
* Puszcza Śnieżnej Białki
* Wodospad Wilczki
* Jaskinia Niedźwiedzia
– w oddalonym o ok. 30 km Złotym Stoku znajdują się
* Kopalnia Złota,
* Średniowieczny Park Techniki
* Leśny Park Przyrody „Skalisko”
– tuż za granicą czeską w oddalonym o 27km Javorniku, na miłośników muzeów czeka zamek Jansky Vrch wybudowany jako letnia siedziba biskupów wrocławskich.

Kraina Szeptów
Nowy Gierałtów 3
57-550 Nowy Gierałtów
www.krainaszeptow.pl


PROWADZĄCY
Piyush Mittal
Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na cały świat. Pierwsze nauki pobierał właśnie u mistrza Bhandari’ego i wciąż czerpie od niego duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness. Jogę praktykuje od 38 lat.

Głębię indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobywał od nauczycieli (nie uwzględniając wszystkich): Swami Sarvapriyananda, Swami Tadatmanada, Dr. H.R. Nagendra, Jaggi Vasudev – Sadhguru, Swami Niranjanada Saraswati oraz m.in. jako organizator wielu warsztatów i kursów w tym czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy, których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii „Ministerstwo AYUSH” z Indii.
Prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu. Praktyczną wiedzę z zakresu ajurwedy i marma terapii uzyskał od doktorów ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushana Pathiraną, z którymi przeprowadzał kursy „Konsultanta Ajurwedy”. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim” oraz prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.Założyciel Instytutu Jogi i Ajurwedy „Nirmala”, którego misją jest przekazywanie źródłowej wiedzy nauki ajurwedy i jogi. Na licznych kursach i warsztatach przekazuje swoim uczniom zdobytą przez wiele lat głębię indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. W ramach Instytutu działa również konsultacji ajurwedyjskich, które poprzez stosowanie prostych zasad mądrości Ajurwedy, pomagają ludziom w drodze do siebie.


Sylwia Piórko
Jest absolwentką Instytutu Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl. Ukończyła roczne kursy na Konsultanta i Terapeutę Ajurwedyjskiego, Holistycznego Terapeuty dla ciała i umysłu, kurs marma terapii oraz techniki pranajamy. To wszystko pozwoliło jej spojrzeć na życie i siebie w zupełnie inny sposób, doświadczając wyższego poziomu świadomości. Jest praktykującym instruktorem jogi klasycznej w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala.Na co dzień praktykuje masaże i terapie ajurwedyjskie, marma terapię oraz jogę. Udziela konsultacji ajurwedyjskich, pomagając ludziom w dążeniu do równowagi. Od dzieciństwa czuje się bardzo mocno zintegrowana z przyrodą. Często medytuje w ruchu, spacerując w otaczającej ją przyrodzie i korzystając z energii przestrzeni, powietrza, wody, ognia, ziemi, co tak ważne jest w ajurwedzie, by móc zachować balans pomiędzy ciałem, duszą i umysłem. Pomaga jej to utrzymać swoją energię w równowadze. Przyświecają jej słowa nauczyciela Piyusha Mittala,
co wciąż przejawia się w jej codziennym życiu: “Joga to droga do siebie, przez siebie.” Dzięki drodze, którą wybrała, wciąż doświadcza powrotu do siebie, równowagi na wszystkich poziomach ciała, ducha i umysłu, spełnienia i radości bycia.


Laura Laskowska
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz roczny kurs na Konsultanta i Terapeutę Ajurwedy w Instytucie Nirmala.pl. Jest nauczycielem jogi oraz aktywnym masażystą i konsultantem ajurwedy. Obecnie w trakcie podyplomowych studiów z psychodietetyki i kursu Holistyczny Terapeuta.Jako pierwsza w jej życiu pojawiła się joga. W dzieciństwie zaczęła praktykę własną wspierając się materiałami z książki, ponieważ czuła, że potrzeba jogi płynie z jej wnętrza. Pierwsze warsztaty jogowe odbyła w 2012 r., a w czasie studiów uczęszczała na lekcje do Pawła Tureckiego (Sri Sri Joga). Sztuki nauczyciela jogi uczyła się od Basi Lipskiej-Larsen i Piyusha Mittala. Obecnie jest dyplomowaną nauczycielką jogi w stylu Vinyasy oraz jogi dla kobiet w ciąży. Przez kilka lat pracowała w sklepie zielarsko-medycznym, gdzie zdobywała wiedzę o naturalnych sposobach leczenia ziołami, którą nieustannie zgłębia i stosuje na co dzień. Uczestniczyła w wielu konferencjach dotyczących naturoterapii i mikrobiomu jelitowego oraz prowadziła szkolenia i wykłady jako specjalista probiotykoterapii dla Biolatte Polska.

W swojej praktyce łączy doświadczenie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. W ajurwedzie najbardziej ceni indywidualne podejście do człowieka oraz pracę nad sferą mentalną i fizyczną, które w rozumieniu ajurwedy nawzajem na siebie wpływają.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.