Warsztaty Pranajama i Medytacja

Zapraszam na 2 dniowy warsztat z Pranajamy i Medytacji  w Kamieńcu Wrocławskim.

W ramach tych warsztatów będę wyjaśniał dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytacje, co to jest Pranajama, Energia Prana, jak dzięki pranajamy i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu. W jaki sposób oddech pomaga przy jej praktyce oraz jak można likwidować za jej pomocą stres.

Podczas tych warsztatów będziemy praktykować:

różne techniki medytacji oraz poznawać liczne techniki pranajamy takich jak:  Bhastrika,  Kapalbhati,  Nadishodhan ,  Anulom-Vilom,  Sitkari,  Shitali,  Bhramari, Baahya Praanaayaam,  Agnisaar.

Słowo Pranaayam  składa się z dwóch słów: Praan (energia życiowa, bez której ciało jest martwe) i Aayaam (rozpiętość czasowa). Powszechne zrozumienie pojęcia Pranaayam mówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele

Pranaayaam pomaga w doprowadzeniu ciała do stanu spokoju, tak aby zmysły zostały również wycofane ze swoich obiektów zainteresowania, a umysł mógł być skierowany do wewnątrz, do intelektu i do różnych poziomów pamięci. Dzięki temu procesowi można wyraźnie doświadczyć pięć poziomów w ciele, a mianowicie. pokarm, energia, umysł, intelekt i pamięć. To prowadzi do ostatnich trzech kroków Ashtaangyog, a mianowicie, kontemplacja (Dhaaranaa), koncentracja (Dhyaan) i wreszcie łączność (Samaadhi) z „ja” w kierunku jaźni / duszy / atman.

Aby praktykować Medytacje to najpierw musimy zrozumieć nasz umysł, oraz jak on działa. Spełnia najbardziej krytyczną funkcję w każdej osobie. Bez zaangażowania umysłu nikt nie będzie wiedział, co się w nim dzieje. Jest to najmniej poznany subtelny organ ciała, który łączy świat zewnętrzny z jednostką lub ciałem przyczynowym (Aham lub ja) żyjącym w ciele. Wszystkie informacje (dane) od zmysłów są bezpośrednie przekazywane do intelektu. Następnie, po rozważaniach między intelektem (Buddhi) a płaszczyzną pamięci (Chitta) niezależnie od tego, jaka jest decyzja/odpowiedz  na podstawie tych przekazanych informacji, jest przekazywana do umysłu. A umysł wykonuje to wiernie przez zmysły. Umysł jest zatem dwukierunkowym komunikatorem między zmysłami i intelektem.

PLAN WARSZTATÓW:

Sobota 27.10.2018
12.00 – 14.00 Wykład i praktyka
14.00 – 14.15 przerwa na kawę i herbatę
14.15 – 15.15 Wykład i praktyka

Niedziela 28.10.2018
11.00 – 13.00 Wykład i praktyka
13.00 – 13.15 przerwa na kawę i herbatę
13.15 – 14.15 Wykład i praktyka

Miejsce:

Ul. Cichy kącik 1
55 – 002 Kamieniec Wrocławski

Cena warsztatu:

200 zł od osoby

Rezerwacje można dokonać wpłacając 100 zł zaliczki do 15.10.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką w pierwszy dzień warsztatu. 

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem:  termin, imię i nazwisko

Cena zawiera:

Wykłady i praktyki

Przerwę na kawę i herbatę.

Istnieje możliwość zamówienia obiad wegetariański na miejscu w cenie 35zł.

Nocleg  można zarezerwować w Hotelu  „Roża” (około 160 zł / os. z  śniadaniem) 5 minut pieszo od miejsca warsztatów.

http://hotel-roza.pl/

Prowadzący:

Piyush Mittal – Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, ambasadora jogi   na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  – duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Na warszawskiej Politechnice ukończył Informatykę i Zarządzanie. Doświadczenie  w przekazywaniu głębi hinduskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobył między innymi jako dyrektor 5* hotelu Pałac Sulisław na Opolszczyźnie (2013-2017) oraz  prezes Fundacji Centrum Współpracy Polska-Indie „Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu (2016-2017). Organizator   czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi Ajurwedy (AYUSH) z Indii. Zorganizował  ponad 60 warsztatów i wraz doktorami ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną przeprowadził kursów „konsultanta do  ajurwedę”. Założyciel i prezes Nirmala- Instytutu Jogi i Ajurwedy (2017). Wykładał ”mindfulness” na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskiej.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.