WARSZTATY NAUKA ODDECHU I MEDYTACJI

Zapraszam na 2 dniowy warsztat z Pranajamy i Medytacji  w Warszawie . 

W ramach tych warsztatów będę wyjaśniał dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytacje, co to jest Pranajama, Energia Prana, jak dzięki pranajamy i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu. W jaki sposób oddech pomaga przy jej praktyce oraz jak można likwidować za jej pomocą stres. 

Podczas tych warsztatów będziemy praktykować:

różne techniki medytacji oraz poznawać liczne techniki pranajamy takich jak:  Bhastrika,  Kapalbhati,  Nadishodhan ,  Anulom-Vilom,  Sitkari,  Shitali,  Bhramari, Baahya Praanaayaam,  Agnisaar.

 Słowo Pranaayam  składa się z dwóch słów: Praan (energia życiowa, bez której ciało jest martwe) i Aayaam (rozpiętość czasowa). Powszechne zrozumienie pojęcia Pranaayam mówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele

Pranaayaam pomaga w doprowadzeniu ciała do stanu spokoju, tak aby zmysły zostały również wycofane ze swoich obiektów zainteresowania, a umysł mógł być skierowany do wewnątrz, do intelektu i do różnych poziomów pamięci. Dzięki temu procesowi można wyraźnie doświadczyć pięć poziomów w ciele, a mianowicie. pokarm, energia, umysł, intelekt i pamięć. To prowadzi do ostatnich trzech kroków Ashtaangyog, a mianowicie, kontemplacja (Dhaaranaa), koncentracja (Dhyaan) i wreszcie łączność (Samaadhi) z „ja” w kierunku jaźni / duszy / atman.

Aby praktykować Medytacje to najpierw musimy zrozumieć nasz umysł, oraz jak on działa. Spełnia najbardziej krytyczną funkcję w każdej osobie. Bez zaangażowania umysłu nikt nie będzie wiedział, co się w nim dzieje. Jest to najmniej poznany subtelny organ ciała, który łączy świat zewnętrzny z jednostką lub ciałem przyczynowym (Aham lub ja) żyjącym w ciele. Wszystkie informacje (dane) od zmysłów są bezpośrednie przekazywane do intelektu. Następnie, po rozważaniach między intelektem (Buddhi) a płaszczyzną pamięci (Chitta) niezależnie od tego, jaka jest decyzja/odpowiedz  na podstawie tych przekazanych informacji, jest przekazywana do umysłu. A umysł wykonuje to wiernie przez zmysły. Umysł jest zatem dwukierunkowym komunikatorem między zmysłami i intelektem.

PLAN WARSZTATÓW

Sobota 26.01.2019
12.00 – 14.00 Wykład i praktyka
14.00 – 14.15 przerwa na kawę i herbatę
14.15 – 16.15 Wykład i praktyka

Niedziela 27.01.2019
10.00 – 12.00 Wykład i praktyka
12.00 – 12.15 przerwa na kawę i herbatę
12.15 – 14.15 Wykład i praktyka

Miejsce:

Ul. Słupecka 4

Studio Dantian

www.studiodantian.com 

Cena warsztatu:

290 zł od osoby

 Rezerwacje można dokonać wpłacając 150 zł zaliczki do 20.01.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką w pierwszy dzień warsztatu. 

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem:  termin, imię i nazwisko

Cena zawiera:

Wykłady i praktyki

Przerwę na kawę i herbatę.

Prowadzący:

Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobył ją, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) z Indii; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl – Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). 
Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych nt. „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.