Zapraszamy na wakacje z jogą i ajurwedą w Jaworowym Domu!
To świetna okazja do tego, aby zresetować ciało i umysł podczas tygodniowego pobytu z praktyką jogi i ajurwedy w pięknym otoczeniu w dolinie Baryczy. W planie wyjazdu jest doświadczenie leśnej kąpieli – terapii lasem oraz udział w warsztatach kuchni indyjskiej.
Wyjazd jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych w praktyce. Kuchnia będzie w całości wegetariańska.
Joga to nie tylko jogiczne asany i techniki oddechowe – to również praca nad umysłem. Podczas tygodniowego wyjazdu masz okazję zanurzyć się w jodze, zresetować ciało i umysł pod przewodnictwem doświadczonego nauczyciela i praktyka – Piyusha Mittala.
Największym wyzwaniem w praktykowaniu jogi jest dyscyplinowanie procesu myślowego. Zarządzanie procesem myślenia jest kluczem do redukcji stresu. Stres wynikający z dzisiejszego stylu życia pełnego pośpiechu, natłoku informacji, nadmiaru oczekiwań jest głównym czynnikiem powodującym choroby XXI wieku.
Ajurwedyjski system leczenia jest oparty na teorii zachowania równowagi między ciałem, umysłem i duszą (tzn. stanem fizycznym, psychicznym i duchowym).Na warsztatach będziemy praktykować asany, techniki oddechowe, medytować oraz zgłębiać tajniki ajurwedy. Wszystko po to, aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem, a umysłem, poczuć spokój i szczęście. W ramach tych warsztatów dowiesz się, dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytację. Dowiesz się co to jest Pranajama, Energia Prana, jak dzięki pranajamie i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu, w jaki sposób oddech pomaga przy praktyce jogi oraz jak można likwidować stres z jego pomocą.
Ramowy plan wyjazdu:
Poniedziałek 4.07.2022
14.00 – zbiórka na miejscu
16.00 – 18.00 – wykład i praktyka
18.00 kolacja
20.00 – 21.30 – pranajama i medytacja
Od wtorku do soboty 5-9.07.2022
7.30 – 9.00 praktyka jogi i pranajamy
9.00 śniadanie
11.00 – 13.00 praktyka i wykłady
13.30 obiad
14.30 – 18.00 dodatkowe zajęcia do wyboru lub czas wolny
18.00 kolacja
20.00 – 21.30 – pranajama i medytacja
Niedziela 10.07.2022
7:30 – 9:00 praktyka jogi i pranajamy
9:00 śniadanie
11.00 – 13.00 praktyka i wykłady
13.30 obiad
Dodatkowe atrakcje poprowadzone przez absolwentkę Instytutu Nirmala Sylwię Piórko. Realizowane w zależności od zainteresowania (płatne dodatkowo): Sauna
Spływ kajakowy w dolinie baryczy
Taniec intuicyjny 5 rytmów
Warsztat wyplatania makramy ze sznurka
Warsztat „indyjskie lecznicze mieszanki ziołowe i ich zastosowanie”
Wycieczki po okolicy, lokalne atrakcje
Leśne kąpiele – rytuał Shinrin (las) Yoku (kąpiel) jest to japońska metoda leczenia poprzez zmysły, która pozwala zmniejszyć skutki chronicznego stresu i pędu dzisiejszych czasów. Poprzez świadomy ruch i wchodzenie w przestrzeń leśną, praktykę oddechową oraz kilku godzinne zagłębianie się w dźwięki leśne chłonąć będziemy leczniczą atmosferę jaka jest w lesie.
Przebywanie w przestrzeni leśnej jest bardzo zdrowe dla naszego ciała, ducha i umysłu. Wpływa pozytywnie na kilkadziesiąt procesów zachodzących w ciele człowieka. Atmosfera leśna jest bardzo korzystna dla zdrowia człowieka, pobudza układ immunologiczny, obniża poziom hormonu stresu, niepokoju, gniewu, lęku, wspomaga w terapii depresji, poprawia jakość snu.
Cena warsztatów: 1200 zł/os.
Cena zawiera praktykę jogi, medytacji, pranajamy, wykłady w trakcie trwania wyjazdu, terapię lasem, warsztat kuchni indyjskiej. Zakwaterowanie i wyżywienie płatne osobno (informacje poniżej).
REZERWACJA:
Rezerwacja miejsca następuje po wpłaceniu 600 zł zaliczki w ciągu 7 dni od zapisu, na podane niżej konto. Zapis na listę uczestników odbywa się mailowo pmittal1915@gmail.com .
Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna przelewem lub gotówką na miejscu pierwszego dnia.
Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 95 1030 0019 0109 8501 0103 4103
Tytułem: termin, tytuł wyjazdu, imię i nazwisko
Cena zakwaterowania i wyżywienia: 180 zł/dzień/os. Cena zawiera 6 noclegów oraz pełne wyżywienie przez 7 dni (śniadanie, obiad, kolacja, woda, kawa, herbata dostępne przez cały dzień). Noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych. Razem 1080 zł za zakwaterowanie i wyżywienie, płatne osobno do 01.06.2022 r. na konto:
Nazwa odbiorcy: Laura Laskowska
Nr konta: 96 1140 2004 0000 3802 7487 4515
Tytułem: termin, tytuł wyjazdu, imię i nazwisko
Miejsce: Świątynia Serca Jaworowy Dom
https://jaworowydom.pl/warsztaty/
PROWADZĄCY
Piyush Mittal
Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na cały świat. Pierwsze nauki pobierał właśnie u mistrza Bhandari’ego i wciąż czerpie od niego duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness. Jogę praktykuje od 38 lat.
Głębię indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobywał od nauczycieli (nie uwzględniając wszystkich): Swami Sarvapriyananda, Swami Tadatmanada, Dr. H.R. Nagendra, Jaggi Vasudev – Sadhguru, Swami Niranjanada Saraswati oraz m.in. jako organizator wielu warsztatów i kursów w tym czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy, których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii „Ministerstwo AYUSH” z Indii.
Prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu. Praktyczną wiedzę z zakresu ajurwedy i marma terapii uzyskał od doktorów ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushana Pathiraną, z którymi przeprowadzał kursy „Konsultanta Ajurwedy”. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim” oraz prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.
Założyciel Instytutu Jogi i Ajurwedy „Nirmala”, którego misją jest przekazywanie źródłowej wiedzy nauki ajurwedy i jogi. Na licznych kursach i warsztatach przekazuje swoim uczniom zdobytą przez wiele lat głębię indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. W ramach Instytutu działa również konsultacji ajurwedyjskich, które poprzez stosowanie prostych zasad mądrości Ajurwedy, pomagają ludziom w drodze do siebie.
Ritu Mittal
Dyplomowana terapeutka Ajurwedy (Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych. Prowadzi własny salon Ajurwedyjski “Ayurweda na urodę”, w którym wykonuje masaże i zabiegi lecznicze, tym samym pomagając ludziom w dążeniu do zdrowia.
Jest współzałożycielką warsztatów Akademia Kulinarna “Kurkuma”, na których przekazuje sztukę kuchni indyjskiej z zastosowaniem ziół i przypraw, które wspomagają układ trawienny.
Na co dzień praktykuje jogę, oraz prowadzi zajęcia jogi klasycznej w Kamieńcu pod Wrocławiem. Współautorka i prowadząca kursu Konsultanta i Terapeuty Ajurwedy. Autorka książki kuchni wegetariańskiej “Kurkuma”.
Sylwia Piórko
Jest absolwentką Instytutu Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl. Ukończyła roczne kursy na Konsultanta i Terapeutę Ajurwedyjskiego, Holistycznego Terapeuty dla ciała i umysłu, kurs marma terapii oraz techniki pranajamy. To wszystko pozwoliło jej spojrzeć na życie i siebie w zupełnie inny sposób, doświadczając wyższego poziomu świadomości. Jest praktykującym instruktorem jogi klasycznej w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala.
Na co dzień praktykuje masaże i terapie ajurwedyjskie, marma terapię oraz jogę. Udziela konsultacji ajurwedyjskich, pomagając ludziom w dążeniu do równowagi. Od dzieciństwa czuje się bardzo mocno zintegrowana z przyrodą. Często medytuje w ruchu, spacerując w otaczającej ją przyrodzie i korzystając z energii przestrzeni, powietrza, wody, ognia, ziemi, co tak ważne jest w ajurwedzie, by móc zachować balans pomiędzy ciałem, duszą i umysłem. Pomaga jej to utrzymać swoją energię w równowadze. Przyświecają jej słowa nauczyciela Piyusha Mittala,
co wciąż przejawia się w jej codziennym życiu: “Joga to droga do siebie, przez siebie.”
Dzięki drodze, którą wybrała, wciąż doświadcza powrotu do siebie, równowagi na wszystkich poziomach ciała, ducha i umysłu, spełnienia i radości bycia.