Remedium na Kręgosłup


25-26 Maj 2024

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Warsztatem

Opis Warsztatu

Remedium na Kręgosłup – Warsztat Jogowo-Ajurwedyjski

Zapraszamy na drugi z cyklu “Remedium na…" 2-dniowy warsztat z Ajurwedy i Jogi. Tym razem zajmiemy się zdrowiem naszego kręgosłupa.

Ból kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości w dzisiejszych czasach. Siedzący tryb pracy, godziny spędzone w korkach podczas jazdy autem, odpoczynek przed telewizorem czy komputerem serfując po Internecie, brak ruchu oraz sportu. Nie wolno lekceważyć bólu kręgosłupa. W leczeniu omawianego schorzenia bardzo pomocna jest joga i zabiegi ajurwedyjskie. Joga nie tylko pomaga pozbyć się bólu, ale także jest doskonałym sposobem profilaktyki.

Program Warsztatu:                                         

1. Praktyka asan pomagających nam pozbyć się bólu kręgosłupa, dzięki umacnianiu mięśni brzucha i pleców, uruchamianiu i rozluźnianiu poszczególnych części kręgosłupa, ucząc się prawidłowej podstawy ciała oraz dzięki nauce odpowiedniego oddychania.

2. Praktyka asan, które profilaktycznie dbają o zdrowie kręgosłupa, aby uniknąć objawów bólowych w przyszłości.

3. Zabiegi ajurwedyjskie pomagające leczyć bóle kręgosłupa (plus dobór odpowiednich olei do zabiegów). Będziemy uczyć się takich zabiegów jak:

Kati vasti – jest to zabieg na poszczególne części kręgosłupa, gdzie w foremce przygotowanej z mąki wlewany jest ciepły olej. Dzięki temu olej może penetrować poprzez skórę głębsze partie mięśni. Ten zabieg jest zalecany przy chronicznych problemach z kręgosłupem, przy rwie kulszowej oraz przy bólach związanych ze stresem.

Pichu – jest to zabieg wykonywany przy dolegliwościach zwyrodnieniowych. W tym zabiegu po delikatnym masażu wykonuje się okłady z ciepłego leczniczego oleju na obszary dotknięte chorobą. Ta terapia pomaga złagodzić dolegliwości wynikające z zaburzeń vatą.

Masaż pleców – masaż wykonywany jest ciepłym olejem sezamowym, który rozluźni mięśnie, usunie napięcie, przywróci elastyczność, zredukuje stres i dyskomfort, a także przyśpieszy krążenie krwi.

Masaż stemplami ziołowymi – Wykonywany za pomocą zawiniętej w bawełniany materiał specjalnie dobranej mieszanki ziół. Masaż stemplami ziołowymi wykonuje się, podgrzewając je w działającym dodatkowo na zmysł węchu oleju, np. sezamowym. W samych stemplach znajdują się różne składniki taki jak cytryna, mięta, czosnek, kozieradka, wiórki kokosowe oraz kilka innych ziół. Masaż stemplami ziołowymi poleca się osobom chronicznie zmęczonym, zestresowanym, którym dokucza ból mięśni oraz pracującym w pozycji siedzącej.

Termin: 25-26.05.2024

Miejsce: Nirmala Instystut Jogi i Ayurwedy, ul. Kościuszki 117, Wrocław, p.I

Cena warsztatu: 950 zł.

REZERWACJA:
Rezerwacji można dokonać wpłacając 400 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: kingahalas@gmail.com lub telefonicznie pod numerem

Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia warsztatu lub przelewem przed pierwszym dniem warsztatu.

Nazwa odbiorcy: Ritu Agarwal

Nr konta: 40 1140 2004 0000 3502 7709 8425

Tytułem: termin, tytuł warsztatu, imię i nazwisko

Prowadzące Warsztat:

RITU MITTAL
Dyplomowana terapeutka Ajurwedy (Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych. Prowadzi własny salon Ajurvedyjski w Kamieńcu Wrocławskim. Praktykująca jogę, prowadzi zajęcia z jogi oraz kursy i szkolenia Ajurvedyjskie. organizuje i prowadzi warsztaty z jogi, ajurwedy, gotowania ajuwedyjskiego i indyjskiego.

KINGA LACHOWICZ
Konsultantka i terapeutka Ajurwedy oraz holistyczny terapeuta dla ciała i umysłu. Praktykuje jogę i stale pogłębia swoją wiedzę w zakresie naturalnych terapii oraz szeroko rozumianego mindfulness. Jest zafascynowana wewnętrzną siłą samouzdrawiania i naturalnymi metodami terapeutycznymi. Miłośniczka zdrowej kuchni i wędrówek po górach. Od niedawna współpracuje z Instytutem Jogi i Ajurwedy Nirmala.

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Warsztatem