Panchakarma w Indiach


Wrzesień 2024

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Wyjazdem

Opis Wyjazdu

Panchakarma w Indiach – Joga i Ajurweda

Zapraszamy Cię na niezwykłe spotkanie z Jogą i Ajurwedą. Skoro Joga to udamy się do Indi, kolebki jogi i ajurwedy. Tym razem możesz  sam  wybrać na jak długi wyjazd chcesz pojechać. Wyjazd krótszy czy dłuższy z pełną Panchakarmą 

🎯Wariant dłuższy:

Zapraszamy Cię na Panchakarmę w Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center, jest to znany i szanowany ośrodek ajurwedyjski. Ośrodek wraz ze świątynią Baba Haidakhan i Aśramem znajduje się w małym Himalajskim miasteczku Chillianaula. Czeka na Ciebie pełny program Panchakarmy. Będziemy praktykować yogę, medytację, pranajamy oraz marma terapia. Ponadto odwiedzimy najsłynniejsze zabytki Indii: New Delhi, Jaipur oraz Taj Mahal.

Pierwsze 5 dni spędzimy podziwiając New Delhi, Agra, Jaipur . Będzie czas na zakupy w słynnych uliczkach New Delhi. Będziemy smakować lokalnej kuchni. Następnie, zapraszamy Cię do miasteczka znajdującego się u podnóża Himalajów na wysokości około 2 000 m n.p.m. – Ranikhet. Tam spędzimy 16 dni w znanym i szanowanym ajurwedyjskim ośrodku leczniczym. W ośrodku odbędzie się konsultacja z lekarzem ajurwedyjskim. Pan Doktor ustali  Twoje Prakriti i Vikriti. Następnie zostanie ustalony dla Ciebie indywidualny program zabiegów Panchakarmy.

Czekają na Ciebie codzienne masaże oraz inne zabiegi ajurwedyjskie. Będziemy medytować na tarasie z widokiem na Himalaje. Będzie również codzienna praktyka jogi, pranajamy i medytacji oraz zajęcia marma terapii. Marma teriapię poprowadzi praktykujący ją na co dzień – Vinayak Tyagi. Będziemy mieli okazję do kilku wycieczek, aby podziwiać Himalaje z różnych perspektyw. Odwiedzimy również piękne Świątynie w okolicy ośrodka.

📅 Termin:
Wyjazd 01.09.2024
Powrót 24.09.2024

🎯Wariant krótszy:

Cały program jest taki sam jak w pierwszym wariancie. Przez pierwsze 5 dni będziemy wspólnie zwiedzać  New Delhi, Agrę, Jaipur. Po 5 dniach wszyscy jedziemy razem do ośrodka Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center. Tam spędzimy 8 dni w znanym i szanowanym Ajurwedyjskim ośrodku leczniczym. W ośrodku odbędzie się konsultacja z lekarzem ajurwedyjskim, w celu ustalenia Twojego Prakriti i Vikriti. Następnie zostanie ustalony dla Ciebie indywidualny program zabiegów. Będziemy praktykować yogę, medytację, pranajamy oraz marma terapiię przez 5 dni będą odbywały się zabiegi i 2 dni spędzimy na wyjściu w góry i krótszych wycieczkach oczywiście będzie również okazja do zakupów. Będziemy mieli  kilka okazji, aby podziwiać Himalaje z różnych perspektyw. Odwiedzimy również piękne świątynie w niedaleko Ośrodka.

📅 Termin:
Wyjazd 01.09.2024
Powrót 15.09.2024

💰Cena 

Wariant dłuższy: 3440 zł + 1580 euro 

Wariant krótszy: 2840 zł + 940 euro 

Cena obejmuje:
– pełne wyżywienie
– noclegi w ośrodku ajurwedyjskim i w hotelach w New Delhi i Jaipurze
– wszystkie ajurwedyjskie zabiegi oraz masaże
– wszystkie transporty lokalne w Indiach i transport z i na lotnisko New Delhi.
– wycieczki lokalne, w New Delhi, Agrze i Jaipurze
– wszystkie zajęcia z jogi, medytacji, pranajamy i marma terapii

Cena nie obejmuje:
– bilet lotniczy do Indii*
– wiza turystyczna do Indii*
– zakupów prywatnych
– ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia bagażu 

REZERWACJA:

  • Zapisz się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. 
  • Po otrzymaniu potwierdzenia  w ciągu 10 dni wpłać zaliczkę. Dla wariantu dłuższego oraz krótszego zaliczka wynosi  2500 zł. 
  • Zaliczka nie podlega zwrotowi.

W czerwcu lub na początku lipca będziemy kupować bilety. Będziemy prosili o sprawne przesłanie pieniędzy, ponieważ ceny szybko się zmieniają (kwota i termin zostanie podany po znalezieniu najlepszej ceny).

Sierpień – samodzielne musisz wystąpić o wizę oraz musisz zakupić ubezpieczenie. Otrzymasz od nas dokładny instruktarz jak załatwić wizę online. W czasie wyjazdu trzeba mieć ważny paszport!

Pozostała kwota dla wariantu dłuższego –  940 zł oraz 1580 euro –  płatne  do 15.08.2024 na konta podane poniżej. 

Pozostała kwota dla wariantu krótszego –  340 zł oraz 940 euro  – płatne do 15.08.2024 na konta podane poniżej. 

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal, Nirmala.pl
Nr konta: 95 1030 0019 0109 8501 0103 4103 – konto złotówkowe
Nr konta: 20 1030 0019 0109 7804 0202 7281 – konto w Euro
Citibank

Tytułem dla wariantu dłuższego: wyjazd do Indii IND9/1, imię i nazwisko

Tytułem dla wariantu krótszego: wyjazd do Indii IND9/2, imię i nazwisko

Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Centre to jeden z najlepszych ośrodków ajurwedyjskich w Indiach, który przeprowadza wszystkie zabiegi według tradycyjnych metod stosowanych od tysięcy lat. Z okien budynku ciągnie się przepiękny widok na górskie pasmo Himalajów. Jest tam taras do podziwiania widoku, który przy dobrej pogodzie będzie służył również za miejsce do medytacji. Każdy uczestnik będzie miał codziennie wykonywane masaże i zabiegi zgodnie z tradycją ajurwedy. Podczas pobytu w ośrodku zapewnione jest pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz nocleg. Każdego dnia można uczestniczyć w zajęciach jogi, pranajamy, medytacji i marma terapii.

Pomiędzy zabiegami wybierzemy się na kilka wycieczek po okolicznych świątyniach oraz kilka wycieczek trekkingowych w góry, gdzie będzie można podziwiać Himalaje z różnych perspektyw.

*Wiza kosztuje ok. 25 dolarów.

*Bilety lotnicze: niestety od czasu pandemii nie możemy zaplanować ceny biletów jakie będą za kilka miesięcy, obecnie ceny oscylują w okolicach od do 3,5 tys. zł za obie strony. Kupujemy bilety dla całej grupy wcześniej, abyśmy mieli miejsca w jednym samolocie.

Dla poprzednich grup kupowaliśmy również grupowe ubezpieczenie turystyczne łącznie z bagażem, które kosztowało ok. 130 zł od osoby. Można wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie indywidualne takie, jakie potrzebujesz.

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Wyjazdem