Panchakarma w Indiach


Marzec 2024

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Wyjazdem

Opis Wyjazdu

Zapraszamy Cię na Panchakarmę w Indiach u źródeł – u podnóża Himalajów. Czekają na Ciebie: pełen program Panchakarmy, praktyka yogi, medytacji, pranajamy oraz marma terapia w renomowanym ośrodku Ajurwedyjskim u podnóża Himalajów. Ponadto odwiedzimy najsłynniejsze zabytki Indii: New Delhi, Jaipur oraz Taj Mahal.

Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center, jest to znany i szanowany ośrodek ajurwedyjski. Ośrodek wraz ze świątynią Baba Haidakhan i Aśramem znajduje się w małym Himalajskim miasteczku Chillianaula.

Pierwsze 3 dni spędzimy podziwiając New Delhi, Agra, Jaipur, będzie czas na zakupy w słynnych uliczkach New Delhi i spróbowanie lokalnej kuchni. Następnie, zapraszamy Cię do miasteczka znajdującego się u podnóża Himalajów na wysokości około 2 000 m n.p.m. – Ranikhet. Tam spędzimy 16 dni w znanym i szanowanym Ajurwedyjskim ośrodku leczniczym. W ośrodku odbędzie się konsultacja z lekarzem ajurwedyjskim, w celu ustalenia Twojego Prakriti i Vikriti. Następnie zostanie ustalony dla Ciebie indywidualny program zabiegów Panchakarmy.

Czekają na Ciebie codzienne masaże oraz inne zabiegi ajurwedyjskie. Będziemy medytować na tarasie z widokiem na Himalaje. Będzie również codzienna praktyka jogi, pranajamy i medytacji oraz zajęcia marma terapii prowadzonej przez Vinayak Tyagi. Będziemy mieli okazję do kilku wycieczek trekkingowych, aby podziwiać Himalaje z różnych perspektyw. Odwiedzimy również piękne świątynie w okolicy ośrodka.

Cena: 3440 zł zaliczki + 1480 euro

Cena obejmuje:
– pełne wyżywienie
– noclegi w ośrodku ajurwedyjskim i w hotelach w New Delhi i Jaipurze
– wszystkie ajurwedyjskie zabiegi oraz masaże
– wszystkie transporty lokalne w Indiach i transport z i na lotnisko New Delhi.
– wycieczki lokalne, w New Delhi, Agrze i Jaipurze
– wszystkie zajęcia z jogi, medytacji, pranajamy i marma terapii

Cena nie obejmuje:
– bilet lotniczy do Indii*
– wiza turystyczna do Indii
– zakupy prywatne
– ubezpieczenie zdrowotne

Termin:
Wyjazd 01.03.2024
Powrót 24.03.2024

REZERWACJA:
Rezerwacji można dokonać wpłacając 3440 zł zaliczki przelewem 7 dni na konto w złotówkach (ING) po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji przez uczestnika.

Na początku listopada trzeba zapłacić za bilet lotniczy (kwota i termin zostanie podany po znalezieniu najlepszego połączenia). Luty – samodzielne załatwienie wizy i zakup ubezpieczenia (zostanie przekazany dokładny instruktaż do załatwienia wizy online). W czasie wyjazdu trzeba mieć ważny paszport!
Pozostała kwota 1480 euro płatna do 01.02.2024 lub gotówką w dniu wyjazdu.

Dane do płatności:

Konto złotówkowe

Piyush Mittal
51 1050 1575 1000 0090 9116 6687
ING Bank
Tytułem: IND8, imię i nazwisko

Konto w euro

Piyush Mittal
Citibank
20 1030 0019 0109 7804 0202 7281
Tytułem: IND8, imię i nazwisko

Plan wyjazdu
1 dzień – lot do Indii, nocleg w New Delhi
2 dzień – przylot do New Delhi, zakwaterowanie, wycieczka do miasta, zakupy
3 dzień – zwiedzanie Agra (Taj Mahal i inne zabytki), przyjazd do Jaipur, nocleg w Jaipur
4 dzień – zwiedzanie Jaipur
5 dzień – zakupy w Jaipurze i wyjazd od New Delhi

6 dzień – podróż w Himalaje do ośrodka Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center
7 – 23 dzień – pobyt w ośrodku ajurwedyjskim. Konsultacje ajurwedyjskie prowadzone przez znanych i wyspecjalizowanych lekarzy ajurwedyjskich. Zabiegi ajurwedyjskie, joga medytacja, pranajama, marma terapia. Wycieczki piesze po górach, lokalne wycieczki po okolicznych miastach i świątyniach;
24 dzień – podróż powrotna do New Delhi
25 dzień – lot do Polski

Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Centre to jeden z najlepszych ośrodków ajurwedyjskich w Indiach, który przeprowadza wszystkie zabiegi według tradycyjnych metod stosowanych od tysięcy lat. Z okien budynku ciągnie się przepiękny widok na górskie pasmo Himalajów. Jest tam taras do podziwiania widoku, który przy dobrej pogodzie będzie służył również za miejsce do medytacji. Każdy uczestnik będzie miał codziennie wykonywane masaże i zabiegi zgodnie z tradycją ajurwedy. Podczas pobytu w ośrodku zapewnione jest pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz nocleg. Każdego dnia można uczestniczyć w zajęciach jogi, pranajamy, medytacji i marma terapii.

Pomiędzy zabiegami wybierzemy się na kilka wycieczek po okolicznych świątyniach oraz kilka wycieczek trekkingowych w góry, gdzie będzie można podziwiać Himalaje z różnych perspektyw.

UWAGA!
Uczestnicy wyjazdu zobowiązują się dostosować do przepisów dotyczących COVID wymaganych w danym czasie przez Polskę i Indie.

Jeżeli z powodu pandemii lub innych globalnych problemów wyjazd zostanie ograniczony bądź uniemożliwiony, wtedy po odjęciu minimalnych kosztów poniesionych wcześniej wpłata zostanie zwrócona uczestnikom.

Należy zwrócić uwagę, że ceny biletów zmieniają się i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki będzie ich koszt w momencie zakupu tj. w listopadzie.

*Wiza kosztuje ok. 30 dolarów.

*Bilety lotnicze: niestety od czasu pandemii nie możemy zagwarantować ceny biletów jakie będą za kilka miesięcy, obecnie ceny oscylują w okolicach 3 tys. zł za obie strony. Kupujemy bilety dla całej grupy wcześniej, abyśmy mieli miejsca w jednym samolocie.

Dla poprzednich grup kupowaliśmy również grupowe ubezpieczenie turystyczne łącznie z bagażem, które kosztowało ok. 130 zł od osoby. Można wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie indywidualne takie, jakie potrzebujesz.

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Wyjazdem