Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center
Mamy wielką przyjemność oficjalne ogłosić nawiązanie współpracy Instytutu Nirmala.pl z jednym z najlepszych ośrodków Ajurwedyjskich w Indiach: Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center.
Jest to największe w regionie Uttarakhand centrum naukowo-badawcze oraz szpital ajurwedyjski.
W ramach współpracy odbywać się będzie wymiana naukowa oraz koordynacja i opieka nad pacjentami, którzy chcą odbyć Panchakarmę w Indiach.
Będziemy publikować artykuły naukowe autorstwa lekarzy ośrodka i dyrektora pana Vijay Sheel Upadhyay. Również w ramach tej współpracy lekarze z ośrodka będą prowadzić wykłady i warsztaty w Polsce.
W ramach współpracy Instytut Jogi i Ajurwedy Nirmla.pl został koordynatorem i opiekunem wszystkich osób z Polski i państw sąsiednich (Czechy, Słowacja, Niemcy, Holandia, Dania, Litwa, Łotwa, Bułgaria), którzy odwiedzają Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center.
Obejmuje to:
  • Koordynację wyjazdów na Panchakarmę i opieka podczas pobytu w ośrodku.
  • Prowadzenie wszystkich terapii przygotowujących do Panchakarmy i przedłużających efekty Panchakarmy (Purvakarma i Paschatkarma).
  • Kontynuacja zabiegów zalecanych przez Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center w celu utrzymania efektów po Panchakarmie.
  • Prowadzenie okresowych konsultacji, w tym konsultacji online z lekarzem prowadzącym z Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center w ramach korekty w zaleceniach po Panchakarmie.
  • Dostarczanie z Indii ziół zapisanych przez lekarza z Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center po Panchakarmie.

Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Centre to miejsce, gdzie niebo schodzi na ziemię. Każdego dnia wita Cię słońce, które wznosi się zza Himalajskich szczytów, a świeże górskie powietrze jest wypełnione zapachem lokalnych roślin.

Codziennie o godzinie 7 rano dzwony wzywają na poranną modlitwę w świątyni Bhole Baba, która jest duchowym centrum ośrodka. Możesz śpiewać święte pieśni razem ze zgromadzonymi lub jedynie wsłuchiwać się w radosne melodie i zanurzyć się w wibracji mantr. Zupełnie inaczej niż w świątyniach, które znasz do tej pory. Nikt nie ocenia Twojego wyznania ani też znajomości obrzędów, nikt nie zbiera od Ciebie datków, ważne jest tylko to, że jesteś.
W całym ajurwedyjskim ośrodku Bhole Baba spotykasz się z życzliwością i uśmiechem. Począwszy od recepcjonisty i lekarzy ajurwedyjskich, a skończywszy na kucharzach, którzy gotują wegetariańskie posiłki w otwartej kuchni, niekiedy nawet śpiewając. Czy może być coś bardziej odżywczego niż sattwiczny posiłek przygotowany z radosnym śpiewem?
Codziennie możesz też skorzystać z porannej i popołudniowej lekcji jogi i pranajamy. Po tych zajęciach Twoje ciało z pewnością poczuje, że żyje, a dla uśmiechu i żartów pana od jogi będzie Ci się chciało wstać nawet o 5 rano.
Codziennie odbędziesz dwa zabiegi lub masaże ajurwedyjskie dobrane w ten sposób, aby leczyć Twoje dolegliwości. W większości będą to bardzo relaksujące i odprężające masaże (w wyjątkowych przypadkach może się zdarzyć Nasya lub lewatywa), ale bez względu na rodzaj zabiegów z każdym dniem będziesz się czuć coraz bardziej lekko i rześko. Lekarz prowadzący zapewni Ci zalecenia i ajurwedyjskie leki na kolejne 3-6 miesięcy. Może się okazać, że na koniec pobytu nie poznasz siebie w lustrze, albo zapragniesz nie wracać do domu (mieliśmy takie przypadki, ale do tej pory wszyscy wrócili szczęśliwie do Polski).
A czy jest tak naprawdę, możesz jedynie przekonać się sam(a). Najbliższy wyjazd do Indii i Panchakarma w Bhole Baba Ayurvedic and Research Center w marcu 2024. Więcej informacji: https://nirmala.pl/panchakarma-w-indiach-ind8/

Kadra medyczna ośrodka Bhole Baba

Dr Vijay Sheel Upadhyay

Dyrektor Szpitala i Centrum Badawczego Bhole Baba Ayurvedic Hospital and Research Center w Chilianaula, Ranikhet.
Dr Vijay Sheel Upadhyay ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w Indyjskim Systemie Medycyny tj. Ayurveda i Panchkarma w Indiach.
Praktykuje medycynę ajurwedyjską i terapie Panchakarmy w leczeniu szerokiego zakresu chronicznych dolegliwości, takich jak cukrzyca typu 2, reumatyzm, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, samoistne nadciśnienie, otyłość, choroby neurologiczne, choroby metaboliczne i różne choroby psychosomatyczne itp. Od wielu lat lat leczy pacjentów z różnych krajów.
Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych seminariach i konferencjach z zakresu ajurwedy. Był często zapraszany przez różne organizacje rządowe i pozarządowe na wykłady na temat ajurwedy i zagadnień zdrowotnych.

Dr S. S. Misra

Dr Misra jest kierownikiem szpitala ajurwedyjskiego i centrum badawczego Bhole Baba w Ranikhet w stanie Uttarakhand.
Dr Misra ukończył BAMS na Uniwersytecie Utkal w Bhuvanseswar. Po ukończeniu studiów odbył szkolenie z ajurwedyjskiej panchakarmy w Kerali. Pracował jako ajurwedyjski oficer medyczny w Ayurvedic Medicines & Panchakarma Center w Gurugram w Kerali.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w praktyce klinicznej i różnych dyscyplinach Ajurwedy. Interakcja z pacjentami, sukcesy w diagnozowaniu i leczeniu różnych chorób zapewniły mu maksymalny rozgłos dzięki przekazowi ustnemu pacjentów, którzy odnieśli korzyści z jego pracy.

Dr Priyanka Ramola

Dr Priyanka jest lekarzem ajurwedy w Szpitalu Ajurwedyjskim i Centrum Badawczym Bhole Baba w Chilianaula, Ranikhet.
Dr Priyanka jest absolwentką ajurwedy na kampusie Gurukul, Haridwar Uttarakhand Ayurveda University, czyli jednej z najstarszych uczelni ajurwedyjskich w Indiach. Od 6 lat leczy ludzi z ostrych i przewlekłych chorób poprzez Ajurwedę i Panchakarmę.
Uzyskała Certyfikat Rashtriya Ayurveda Vidyapeeth podlegający pod Ministerstwem Ayush, Rządu Indii w oddziale Kaya Chikitsa. Zdobyła doświadczenie w różnych krytycznych przypadkach, takich jak zaburzenia stylu życia, choroby stawów, choroby skóry, zaburzenia psychosomatyczne itp. w Guru Shishya Parampara pod kierunkiem znanego guru i wiodącego praktyka dr Satya Prakash Gupta (UP) w Indiach.
error: Treść strony jest chroniona.