Nie ma Mnie Bez Ciebie – Warsztaty rozumienia swoich Relacji

Dziś żyjemy w czasach, gdzie mężczyzna jest głową, a kobieta szyją. W świecie pełnym nieporozumień jakich bazą są wypowiedziane lub niewypowiedziane niespełnione oczekiwania. Związków w jakich stajemy się własnością jeden drugiego, ktoś zawsze musi mieć rację, a kompromis jest dla słabych (przynajmniej tak rozumiemy). Powielamy modele naszych rodzin, pomimo iż tego nie chcieliśmy. Tworzymy relacje jakie nie przynoszą nam szczęścia, nie czujemy się w nich kochani, bezpieczni, doceniani, rozumiani, wartościowi, wolni. Tworzymy relacje jakie nie są intymne, bliskie, prawdziwe, autentyczne. Pełno w nich kłamstw, dystansu, półsłówek, kombinacji oraz odgrywania ról.

Trzymamy się za ręce, lecz nie czujemy dotyku. Dajemy pocałunki, nie odczuwając ich smaku. Patrzymy na otaczające nas piękno, lecz widzimy jedynie brzydotę. Czujemy wewnętrzną pustkę, ponieważ pragniemy być kochani, akceptowani, zrozumiani, a brak tego powoduje w nas lęk, czasami strach i cierpienie.

Obserwując dzisiejsze związki partnerskie oraz rozmawiając z wieloma kobietami, mężczyznami, pojawiło się w nas (Agnieszka Tomczuk oraz Piyush Mittal) pragnienie, by jak najwięcej osób dookoła nas zrozumiało, czym jest prawdziwa miłość, relacja i seksualność. Jest to najskuteczniejszy sposób, by prawdziwe współbycie razem zaistniało i rozpowszechniło się dalej. Jesteśmy zalewani wręcz ogromną ilością spotkań i warsztatów skierowanych jedynie dla kobiet, zapominając przy tym o wzmacnianiu „trzeciej wartości”, jaka powstaje pomiędzy kobietą i mężczyzną. A przecież Nie ma mnie bez Ciebie, dlatego warto dojrzewać/doskonalić się razem. To nasze osobiste przeżycia i doświadczenia stały się atutem jaki zainspirował nas do tego, by podzielić się nim z kobietami i mężczyznami dookoła nas.

Podczas Warsztatu:

Przetransformujesz swoje pojęcie kim JA jestem, czym jest Relacja oraz czym jest Miłość. Uzyskasz na nim odpowiedź czy sex i seksualność to to samo. Zrozumiesz, że Nie ma mnie bez Ciebie. Rozpoznasz w sobie istniejący w każdym z nas pierwiastek kobiecy i męski, określisz je i zrozumiesz ich istotę w Tobie. Zwolnisz, zatrzymasz się i będziesz mógł/a celebrować działanie wszystkich zmysłów, poprzez praktykę uważności. Odkryjesz potęgę obecności i siłę jaka się za tym kryje. Zaznasz wielu praktyk opierających się na współpracy z partnerem, takich jak wspólna relaksacja, medytacja oraz ćwiczenia rozciągające (praktykowanie asanów na zasadzie współdziałania). Zaskoczy Cię wyjątkowe miejsce oraz magiczna i niepowtarzalna atmosfera

Zapraszamy:

Warsztat skierowany jest do par, jakie pragną zrozumieć i pogłębić więzi emocjonalne, współodczuwać, doświadczać wspólnie i cieszyć się sobą. Również do osób jakie pragną stworzyć dojrzałą i prawdziwą relację, poznawać siebie, dobrze się bawić, medytować, odpoczywać w niesamowitym miejscu wśród wyjątkowych ludzi.

Prowadzący:

Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadora jogi na cały Świat od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Na Warszawskiej Politechnice ukończył Informatykę i Zarządzanie. Joge praktykuje od 35 lat, a doświadczenie w przekazywaniu głębi Indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobył między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów (2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („Ministerstwo AYUSH”) z Indii, prezes „Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego”
(2013 – 2017) oraz „Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu”. Współpracował z doktorami ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną z którymi przeprowadził kursy „Konsultanta do Ajurwedy”. Założyciel i prezes „Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy” (od 2017).
Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych pt. „Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim” oraz prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. „Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

Agnieszka Tomczuk – Z wykształcenia pedagog specjalny, terapeuta. Od ponad 15 lat pasjonuje się kobiecą urodą, gdyż jest wizażystką i stylistką. Obserwując zmieniający się świat, a w nim rolę oraz miejsce kobiety, poczuła potrzebę, by zadbać również o kobiece wnętrze. Wieloletnie rozmowy i obcowanie z kobietami, jak również osobiste doświadczenia, harmonijnie doprowadziły do zmian. Aby osiągnąć pełnię kobiecości, czy męskości niezbędne jest dostrojenie naszej aparycji z naszym wnętrzem. Seria wywiadów na temat kobiecości, stworzenie wideobloga „Siła jest kobietą”, oraz liczne wystąpienia na eventach pojawiły się zupełnie naturalnie. Ogromna potrzeba, aby zintegrować kobiety oraz mężczyzn i inspirować się nawzajem, zrodziła zaś spotkania „Kawa w towarzystwie kobiet aktywnych”, jakie odbywają się od ponad dwóch lat (nieustająco) w Opolu i Wrocławiu, a także „Kawa w towarzystwie kobiet i mężczyzn aktywnych”. Uaktywniły one kilka uczestniczek do rozpoczęcia własnej drogi biznesowej. Spotkania inspirują, dodają wiary i udowadniają, iż siła jest w nas. Ukazują, że każdy z nas jest inna, zarazem mając tyle wspólnego. Marzeniem Agnieszki jest, aby każdy pokochał siebie prawdziwie, dostrzegł swoją siłę jaka od zawsze w nim jest.

Termin warsztatu: 16-18.11.2018

Program warsztatu:

Piątek – 16.11.2018

17:00-18:00 – spotkanie organizacyjne

18:00-19:00 – wykład

19:00 – kolacja

20:30-22:00 – medytacja oraz praktyka uważności

Sobota – 17.11.2018

7:30-9:00 – ćwiczenia rozciągające i nauka oddechu

9:15 – śniadanie

11:00-13:00 0 wykład i ćwiczenia

13:15 – obiad

16:30-18:30 – wykład i ćwiczenia

19:00 – kolacja

20:30-22:00 – ćwiczenia relaksacyjne

Niedziela – 18.11.2018

7:30-9:00 – wspólna praktyka poranna

9:15 – śniadanie

11:00-13:00 – podsumowanie warsztatów, pytania i odpowiedzi.

*organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Miejsce i zakwaterowanie: Hotel-Restauracja Pałac Nieznanice

http://www.nieznanice.pl

PałacNieznanice to ponad stuletnia posiadłość, która znajduje się na południu Polski, 18 km od Częstochowy. Położony jest centralnie w stosunku do wielkich miast takich jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Kielce, Wrocław. Dojechać do Nieznanic można z trasy DK1 (E 75) drogą nr 741 (E16) lub od Częstochowy drogą nr 91. Ozdobą parku jest staw, a ostatnio powstał ogród japoński z fontanną i oczkiem wodnym. W części pałacowej znajduje się kameralna przestrzeń do zabiegów SPA w stylu marokańskim.

Jest to miejsce harmonii między człowiekiem i naturą, ciałem i umysłem. W otoczeniu sztuki, zieleni i śpiewu ptaków można cieszyć rodzinną atmosferą, wspaniałą kuchnią i ciszą.

Cena Warsztatu : 840 zł / osoby

Cena warsztatu obejmuje udział w warsztatach, wykładach, 2 noclegi w pokojach 2-osobowych, oraz pełne wyżywienie

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. REZERWACJI MOŻNA DOKONAĆ: wpłacając 440zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: aatomczuk@wp.pl. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Jedynie w przypadku wyniknięcia sytuacji z winy uczestnika, może on wskazać uczestnika na którego zaliczka może zostać przekazana. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia warsztatów, bądź na konto bankowe (na kilka dni przed warsztatem). Po potwierdzeniu udziału mailem prześlemy informacje o nr konta.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.