Majówka z Jogą

Zapraszam na warsztaty Jogi i Medytacji w Krainie Szeptów który jest położony w górach niezwykle malowniczym miejscu w Nowym Gierałtowie, Górach Bialskich.

Joga to nie tylko jogiczne asany i techniki oddechowe, ale największym wyzwaniem w jej praktykowaniu jest dyscyplinowanie naszego procesu myślowego. Zarządzanie procesem myślenia jest kluczem do redukcji stresu. Stres wynikający z dzisiejszego stylu życia pełnego pośpiechu, natłoku informacji, nadmiaru oczekiwań jest głównym czynnikiem prowokującym choroby XXI wieku. Na warsztatach będziemy praktykować asany, techniki oddechowe oraz medytować. Wszystko po to aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem a umysłem, poczuć spokój i szczęście. A Ajurwedyjski system leczenia jest oparty na teorii zachowania równowagi między ciałem, umysłem i duszą (tzn. stanem fizycznym, psychicznym i duchowym).

Joga, to dokładny opis człowieka na trzech poziomach: fizycznym, subtelnym i przyczynowym, „kim my jesteśmy”. W ramach tych warsztatów będę wyjaśniał dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytacje, co to jest Pranajama, Energia Prana, jak dzięki pranajamy i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu. W jaki sposób oddech pomaga przy jej praktyce oraz jak można likwidować za jej pomocą stres.

Podczas tych warsztatów będziemy praktykować: różne techniki medytacji oraz poznawać liczne techniki pranajamy takich jak:  Bhastrika,  Kapalbhati,  Nadishodhan ,  Anulom-Vilom,  Sitkari,  Shitali,  Bhramari, Baahya Praanaayaam,  Agnisaar.

Będziemy omawiać i praktykować wszystkie 8 poziomów Ashtanga jogi : yama, niyama, asana, pranajama, pratyhara, dharana, dhyana i samadhi

Miejsce: Kraina Szeptów:

Jest na styku Gór Złotych i Bialskich, niewielka kraina gdzie każda pora roku rozbrzmiewa szeptem. Tu czas prawie się zatrzymał. Nie przecieka przez palce w pogoni za tym co nieuniknione i wciąż odległe. W miejscu gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. W takim miejscu, wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, w starym ponad 100-letnim budynku, w którym kiedyś znajdowała się szkoła, czeka na Państwa „Kraina Szeptów”.

Atrakcje koło Krainie Szeptów:

– Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

 – Galeria Wapiennik w Starej Morawie

– Śnieżnicki Park Krajobrazowy, a w nim 5 rezerwatów przyrody:
        * Śnieżnik Kłodzki
        * Nowa Morawa
        * Puszcza Śnieżnej Białki
        * Wodospad Wilczki
       * Jaskinia Niedźwiedzia

– w oddalonym o ok. 30 km Złotym Stoku znajdują się
        * Kopalnia Złota,
        * Średniowieczny Park Techniki
        * Leśny Park Przyrody „Skalisko”

– tuż za granicą czeską w oddalonym o 27km Javorniku
na miłośników muzeów czeka zamek Jansky Vrch,
wybudowany jako letnia siedziba biskupów wrocławskich. 

Kraina Szeptów

Nowy Gierałtów 3

57-550 Nowy Gierałtów

www.krainaszeptow.pl

Program Warsztatu: 01.05.2019 – 05.05.2019

Środa 01.05.2019

15.00 – Przyjazd

17.00 – Spotkanie organizacyjne

17.30 – 18.30 Praktyka jogi

19.00 – Kolacja

21.00 – Pranajama i medytacja

Czwartek – sobota 02.05 – 04.05.2019

8.00 – 9.30 Poranna joga

9.30 – 10.00 Pranajama

10.30 – Brunch

17.00 – 18.30 Praktyka jogi i wykład

19.00 – Obiadokolacja

21.00 Pranayma i medytacja

Niedziela  05.05.2019

8.00 – 9.30 Poranna joga

9.30 – 10.00 Pranajama

10.30 – Brunch

11.00 – 13.00 podsumowanie, pytania i odpowiedzi

13.00 – wyjazd

Cena warsztatu:

Cena za os. dorosłą – 1140 zł

*Cena dla osoby towarzyszącej bez udziału w warsztatach – 740 zł (nocleg, brunch i obiadokolacja)

* dzieci do lat 3 gratis i od 3 do 12 lat – 580 zł

REZERWACJA:

Rezerwacje można dokonać wpłacając 600 zł zaliczki do 10.04.2019 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 
Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem: termin, tytuł warsztatu, imię i nazwisko

Cena zawiera:

  • Noclegi w pokoju 2/3 – osobowym
  • Brunch i obiadokolacja
  • Zajęcia jogi

Prowadzący:

Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) w Indiach; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę Vedy, Upaniszhady,  Bhagawat Gita i Jogasutry  . Posiada zdolność połączenia wiedzy Jogi i Ajurwedy. Wychodzi z założenia, że Joga to opis człowieka ”kim on jest”,  natomiast Ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego,pokazuje  jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je” konserwować, serwisować i w razie potrzeby  naprawiać”.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl – Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). 
Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z Jogi i Ajurwedy na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.