Kurs Zawodowy Specjalista Marma Terapii


24.04 - 01.09 2024

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Kursem

Opis Kursu

Kod Zawodu 323090

Kwiecień 2024 – wrzesień 2024

Pierwszy w Polsce kurs zawodowy, który daje umiejętności i kwalifikacje do praktykowania Terapii Marma.

Kwalifikacje zdobyte w kursie mogą służyć do samodzielnej praktyki lub też być uzupełnieniem praktyki naturoterapeuty, masażysty, konsultanta i terapeuty ajurwedy, nauczyciela jogi, fizjoterapeuty, czy każdej innej praktyki powiązanej ze zdrowiem.

Czym są punkty Marma?

Punkty Marma znane są od czasów starożytnych. Zostały omówione są w rozdziale 6 Sushruta Samhita – najstarszy ajurwedyjski tekst na temat chirurgii na świecie – 6 wiek p.n.e. Według Sushruta Samhita istnieje 107 istotnych punktów na ciele. Te miejsca znane są jako miejsca kluczowe i źródło energii.

Według Sushruta Samhita punkty Marma są miejscami, gdzie obecne są trzy dosze (Vata, Pitta, Kapha) wraz z ich subtelnymi formami jak np. Prana, Tejas i Ojas, trzy guny: Sattva, Rajas i Tamas, a to oznacza, że Marma kontroluje nie tylko zewnętrzne ale i wewnętrzne formy dosha.

Punkty Marma wykorzystywane podczas terapii, bądź autoterapii mogą złagodzić ból, stymulować odporność, detoksykować organizm, równoważyć emocje, zwiększać świadomość i przynosić wiele innych korzyści.

Punkty te są tak istotne ponieważ, są przepełnione praną – siłą życia, która pozwala przenikać do świadomości. Świadomość ta wyraża się w sposób żywy i skoncentrowany w tych punktach, dlatego też punkty Marma służą jako most lub drzwi na drodze między ciałem, umysłem i duszą. Między świadomością i podświadomością.

Zakres kursu:

Wykłady: sankhya filozofia, podstawy ajurwedy, prakriti, vikriti, podtypy dosz, guny, shrota, agni, ama, mala. Historia Marma Terapii, punkty Marma, klasyfikacja i lokalizacja punktów Marma.

Część praktyczna: autoterapia punktów Marma, nauka masażu Marma twarzy, nauka masażu Marma całego ciała, nauka Marma pranajamy, nauka Marma medytacji, nauka asan jogi dedykowanych do punktów Marma.

Łącznie 80 godzin.

Ten kurs jest adresowany:

– do nauczycieli Jogi

– do konsultantów Ajurwedy

– do fizjoterapeutów

– do masażystów

– do naturoterapeutów

– do terapeutów Ajurwedyjskich

– i innych osób, które chcą wprowadzić Terapię Marma do swojej praktyki

Wymagania do rozpoczęcia kursu:

Podstawowa wiedza i praktyka z zakresu Ajurwedy. Polecana literatura uzupełniająca: „AYURVEDA Księga domowych środków leczniczych” dr Vasant Lad, „AJURWEDA. Jak dbać o siebie i być zdrowym” dr Partap Chauhan, „Nauka o ajurwedzie w praktyce” Balkrishna Acharya.

Zjazdy:

W czasie trwania kursu odbędą się dwa zjazdy 5-dniowe we Wrocławiu oraz jeden 3-dniowy zakończony egzaminem.

Wszystkie zajęcia we Wrocławiu będą prowadzone w siedzibie Instytutu Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl

Adres: ul. Kościuszki 117, Wrocław

www.nirmala.pl

WERYFIKACJA WYNIKÓW KSZTAŁCENIA

Weryfikacja wyników kształcenia opiera się udokumentowaniu praktyki terapii Marma w trakcie trwania kursu oraz na zaliczeniu egzaminu teoretycznego na ostatnim zjeździe przed komisją egzaminacyjną, składającą się z wykładowców Instytutu.

RODZAJ DOKUMENTÓW UZYSKANYCH PO UKOŃCZENIU KURSU

Uczestnik Kursu otrzymuje Dyplom z Kodem Zawodu uprawniający do pracy w zawodzie i praktyki Terapii Marma – Kod Zawodu 323090 wydany przez NIRMALA Instytut Jogi i Ajurwedy. Uczestnicy, którzy nie zaliczą egzaminu otrzymują Certyfikat uczestnictwa w kursie.

Terminy zjazdów:

24 – 28.04.2024

29.05. – 02.06.2024

19 – 21.07.2024 – zjazd zakończony egzaminem

Terminy zjazdów i miejsce mogą ulec zmianie tylko w wyjątkowych przypadkach niezależnych od organizatora.

PLAN WARSZTATÓW:

Środa

14.00 – 15.45 wykład i praktyka

15.45 – 16.00 przerwa na kawę i herbatę

16.00 – 18.00 wykład i praktyka

Czwartek, Piątek i Sobota

10.00 – 11.30 wykład i praktyka

11.30 – 11.45 przerwa na kawę i herbatę

11.45 – 13.15 wykład i praktyka

13.15 – 14.15 przerwa na obiad

14.15 – 17.00 wykład i praktyka

Niedziela

10.00 – 11.30 wykład i praktyka

11.30 – 11.45 przerwa na kawę i herbatę

11.45 – 13.15 wykład i praktyka

13.15 – 13.30 przerwa na kawę i herbatę

13.30 – 15.00 wykład i praktyka

Miejsce:

ul. Kościuszki 117, Wrocław

I – Piętro

Cena kursu:

5480 zł – od osoby

Sposób zapłaty i zgłoszenie uczestnictwa w kursie:

Zgłoszenie uczestnictwa w kursie można dokonać wpłacając 2000 zł jako zaliczki ciągu 7 dni, na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem na adres: pmittal1915@gmail.com. W przypadku rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi. Dla uczestników VI i VII edycji warsztatów Terapii Marma zaliczka wynosi 1000 zł.

Pozostałą kwotę należy zapłacić do 10.04.2024 r.

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal

Nr konta: 98 1910 1048 2401 0100 3709 0001

Tytułem: M8, imię i nazwisko

Istnieje możliwość dołączenia do kursu w trakcie dla uczestników wcześniejszych warsztatów Marma Terapii. Uczestnicy edycji VI i VII (rok 2023) muszą zaliczyć 2 zjazd i 3 zjazd zakończony egzaminem. Uczestnicy edycji I – V (do roku 2022 włącznie) muszą uczestniczyć w sobotę i niedzielę w 1 zjeździe oraz zaliczyć 2 zjazd i 3 zjazd zakończony egzaminem.

2440 zł – dla uczestników warsztatów Marma Terapii edycji VI i VII

3860 zł – dla uczestników warsztatów Marma Terapii edycji od I do V

Cena zawiera:

– wykłady

– nauka praktyczna Terapii Marma

– materiały dydaktyczne: szczegółowy skrypt

– dyplom Specjalisty Marma Terapii (kod zawodu 323090) wydany przez NIRMALA Instytut Jogi i Ajurwedy

– certyfikat uczestnictwa w kursie dla tych, którzy nie przystąpią do egzaminu

– wsparcie merytoryczne po zakończeniu kursu

– kawę, herbatę, świeże owoce

PROWADZĄCY:

piyush mittal

Piyush Mittal

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. na instruktora jogi klasycznej, Konsultanta i Terapeutę Ajurwedy). Jest również współinicjatorem I Konferencji Holistyczne Aspekty Rozwoju Psychofizycznego Dzieci i Młodzieży.

Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie (2016), od którego uzyskał duchową wiedzę na temat jogi, medytacji i pranajamy. Mistrz Bhandari to światowej sławy wykładowca jogi i ajurwedy, praktyk, trener i autor; były ambasador Indii w Kambodży, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polsce i Litwie oraz konsul generalny Indii w Toronto w Kanadzie; stypendysta nauk wedyjskich.

Piyush Mittal od 2017 roku prowadzi i rozwija Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy. Jest autorem kursów zawodowych Holistyczny Terapeuta oraz Konsultant i Terapeuta Ajurwedy. Jest współautorem kursu zawodowego „Manager ds. Dobrostanu Pracowników – Ambasador Jogi”.

Jogę praktykuje od 40 lat, jak sam mówi: „JOGA TO DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.

Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2022) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi człowieka”.

Ma za sobą liczne certyfikowane kursy u znanych mistrzów jogi i ajurwedy, uznawanych na całym świecie, m.in. Dr Sunil Kumar Josi, Dr Vasant Lad, Dr Nagendra, Sanghuru, Dr Bruce H. Lipton, Dr Swami Satja Narajana Dasa i wielu innych. Jogi klasycznej i mindfullnes zasięgał od Jaggi Vasudev – Sadhguru. Naucza w przekazie Swami Vivekananda, który stał się jego duchowym guru. Jogi klasycznej również od Chandra Mohan Bhandari, Swami Niranjanada Saraswati, dr H. R. Nagendra. Marma terapię i ajurwedę dzięki dr Sunil Kumar Joshi i dr Vasant Lad oraz (ajurwedę) od Hansaji Yogendra. Mądrość Wedant, Jogasutr, Upaniszad, Bhagawat Gity odbierał od Swami Sarvapriyananda i Swami Tadatmanada. Mimo wielu odbytych nauk nadal nieustannie zgłębia mądrość jogi i ajurwedy, uważa, że to jest jego Svadhyaya.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadzał kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim”. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych „Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej” na Politechnice Opolskiej. Od 2020 roku wykładowca w Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

Jeśli jesteś zainteresowany/a tym Kursem