Konferencja – Holistyczne zarządzanie ciałem i umysłem

Holistyczne zarządzanie ciałem i umysłem – Psychika, Dietetyka, Epigenetyka a Ajurweda INTEGRACJA nauk Wschodu i Zachodu

Organizator:   NIRMALA Instytut Jogi i Ajurwedy https://nirmala.pl/

Data:              11 maj 2019r w godz. 9:30 – 18:30

Miejsce:          Centrum Konferencyjne WPP

                         ul. Fabryczna 10

                         53 – 609 Wrocław

Dojazd:               Autobus: 107, 109, 132, 142, 149, 406 (Dworzec Główny – Lotnisko)

                             Tramwaj: 4, 23

                             Do dyspozycji bezpłatny parking zlokalizowany z tyłu budynku

                             Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Zapraszamy na Konferencję pt. „Holistyczne zarządzanie ciałem i umysłem – Psychika, Dietetyka, Epigenetyka a Ajurweda – integracja nauk Wschodu i Zachodu”, na której połączyliśmy  starożytną wiedzę sprzed ponad 5000 lat czyli Ajurwedę, z najnowszą wiedzą z dziedziny żywienia człowieka i psychodietetyki.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w dwóch warsztatach:

Oddech – jako klucz do ciała i umysłu – nauka medytacji i prawidłowego oddechu.

Prowadzący – Piyush Mittal

Chcę i mogę – czyli jak się zmienić.. – warsztat dla osób, które chcą skutecznie wprowadzić nowe nawyki do swojego życia.

Prowadząca – Magdalena Golachowska

Czy wiesz co nami rządzi? Co to jest Epigenetyka? Tyle ostatnio się mówi, że odporność pochodzi z brzucha, że jelita to nasz drugi mózg i na pewno już wiesz jak o nie dbać, ale czy wiesz kto lub co i dlaczego takie decyzje podejmuje i dlaczego tak często zachowujemy się tak jak się zachowujemy, mimo, że wiemy jak powinniśmy się zachować? Jemy niezdrowo, przetworzone pokarmy, fast foody.. Czy to tylko wina głodu, sytości, apetytu czy zachcianki?

Ajurweda to najstarsza nauka o zdrowiu, która istnieje już od ponad 5000 lat. To ona stworzyła podwaliny dla medycyny chińskiej, tybetańskiej oraz egipskiej. To po niej był Sokrates, Galen i Hipokrates oraz cała współczesna medycyna, psychologia, dietetyka i psychodietetyka. Dzięki Ajurwedzie można aktywnie przeciwdziałać procesom starzenia się organizmu, co znajdzie bezpośredni wyraz w odmłodzeniu skóry i poprawie witalności. Dzięki niej można również utrzymywać swoją wagę na w miarę stałym poziomie. Ajurweda postrzega człowieka jako indywidualną jednostkę. Rozwijamy się, jesteśmy mądrzy, dbamy o zdrowie, a mimo to każdy jest inny.

Koszt udziału:

Część wykładowa 99zł/os (płatne do 31.03.2019r – od 1.04.2019r cena wzrośnie do 129zł/os)

Część warsztatowa 1 – 89zł/os (płatne do 31.03.2019r – od 1.04.2019r cena wzrośnie do 119zł/os)

Część warsztatowa 2 – 49zł/os (płatne do 31.03.2019r – od 1.04.2019r cena wzrośnie do 79zł/os)

Weź koleżankę, będzie taniej – przy zapisie 2 osób, druga osoba płaci za część wykładową 89zł (obowiązuje do 31.03.2019r); rabaty nie dotyczą części warsztatowych.

Dla osób chcących wziąć udział we wszystkich częściach Konferencji, tj. części wykładowej + dwóch częściach warsztatowych cena wynosi = 237zł 219zł (obowiązuje do 31.03.2019r)

Cena zawiera:

– udział w opłaconej części Konferencji

– parking dla samochodu

– przerwa kawowa

– certyfikat udziału w Konferencji

– materiały po wykładowe

REZERWACJA:

Rezerwacje można dokonać wpłacając całość kwoty na konto, po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: konferencja.ayurveda@gmail.com

Wpłata nie podlega zwrotowi. Podane wyżej kwoty są kwotami brutto.

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem: 11 maj 2019, Konferencja, imię i nazwisko

Harmonogram – sobota, 11.05.2019r:

09:30 – 10:00    Rejestracja uczestników

10:00 – 10:05    Rozpoczęcie Konferencji

10:05 – 10:50   

dr n.med. Magdalena Golachowska –  „Podwzgórze – prezes, który pociąga za wszystkie sznurki” – dlaczego reakcje ciała nie zawsze są spójne ze świadomą decyzją?

10:50 – 11:00    Przerwa

11:00 – 11:45

dr n.med. Magdalena Golachowska –   „Epigenetyka – wpływ stylu życia przodków na nasze zdrowie” – czy można odziedziczyć lęki i zaburzenia somatyczne?

11:45 – 12:00    Przerwa kawowa

12:00 – 13:45

Piyush Mittal – Starożytna nauka „Jogi i Ayurwedy” – od poznania swojego ciała oraz umysłu do zrozumienia emocji oraz reakcji.

13:45 – 14:00

Pytania i Odpowiedzi

14:00 – 14:45    Przerwa obiadowa – na terenie obiektu jest restauracja

15:00 – 16:30

Warsztat: Oddech – jako klucz do ciała i umysłu – proszę przynieść swoje maty, a w przypadku ich braku prosimy zgłosić organizatorowi, to dostarczymy własne

Prowadzący: Piyush Mittal

16:30 – 16:45    Przerwa

16:45 – 18:15

Warsztat: Chcę i mogę – czyli jak się zmienić.. – warsztat dla osób, które chcą skutecznie wprowadzić nowe nawyki do swojego życia

Prowadząca: dr n.med. Magdalena Golachowska

18:15 – 18:30    Zakończenie konferencji i wręczenie certyfikatów

Prowadzący:

Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobył ją, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) z Indii; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl – Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych nt. „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

dr n.med. Magdalena Golachowska,

Doradca żywieniowy
Specjalista chorób metabolicznych

Jest absolwentką biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w specjalności biochemia medyczna. Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w holenderskim Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen w Holandii badając zaburzenia metabolizmu i wchłaniania jelitowego u noworodków (Microvillus Inclusion Disease).

Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej Wydziału Dietetyki oraz wykładowcy w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Prowadzi wykłady w  Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach z obszaru biochemii, fizjologii układu pokarmowego, dietetyki i poradnictwa.

Przetłumaczyła trzy książki dotyczące wpływu mikroflory jelitowej na zdrowie człowieka, skutków nadużywania antybiotyków oraz wpływu żywności zanieczyszczonej chemikaliami na zdrowie dzieci:

 „ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W BRZUCHU” J. i E. Sonnenburg (Galaktyka, 2015)

„UTRACONE MIKROBY” M. Blaser (Galaktyka, 2016)

DLACZEGO NASZE DZIECI CHORUJĄ?” M. Perro (Galaktyka, 2018)

Współpracuje z Kliniką Termografii we Wrocławiu, organizacją Kobiety na Medal – bieganie dla kobiet, Fundacją Art of Living – Sztuka Oddechu, firmą WorkMed – Programy prozdrowotne dla firm, szwajcarską firmą NSA – Juice PLUS, Fundacją dla Kobiet Dobra Dusza, Polskim Stowarzyszeniem Chorych na Hashimoto.

Jako doradca żywieniowy udziela porad dietetycznych w Instytucie Psychodietetyki oraz poradni Vitaterapia-Lifestyle Medicine w Opolu, a wcześniej także w Centrum Medycznym CoraMed we Wrocławiu, w NZOZ „Twój Lekarz” w Bielanach Wrocławskich, w klubie sportowym BodyFit we Wrocławiu.

Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów (przyszłych i obecnych dietetyków, lekarzy i psychologów), a także warsztaty i wykłady popularnonaukowe dotyczące prawidłowego odżywiania i prozdrowotnego stylu życia w ujęciu holistycznym.

Specjalizuje się w doradztwie żywieniowym dla osób dorosłych i osób aktywnych fizycznie, a także pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi, schorzeniami hormonalnymi i metabolicznymi (stany zapalne, choroby autoimmunologiczne, Hashimoto).

Współorganizator i pomysłodawca:

Marzena Surmińska – psycholog kliniczny, psychodietetyk, Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oddział we Wrocławiu, miłośniczka zdrowego stylu życia, z pasją dzieli się wiedzą i praktycznymi wskazówkami oraz edukuje, motywuje i wspiera. Pokazuje, że skuteczna redukcja masy ciała  może być przeprowadzona w zgodzie ze sobą i w atmosferze pełnej akceptacji. Wierzy, że nadprogramowe kilogramy to wyłącznie objaw. Pomaga w osiągnięciu trwałych efektów a wszystko bez użycia siły woli. Skończyła wiele szkoleń i kursów, a teraz wiedzą zdobytą na drodze własnych doświadczeń oraz udziału w licznych konferencjach i sympozjach na temat zdrowego stylu życia oraz warsztatach kulinarnych, z pasją dzieli się z innymi. Pomaga odnaleźć i utrzymać osobistą motywację oraz wyjść z błędnego koła odchudzania. Udowadnia innym, że niewielka zmiana nawyków żywieniowych jak i sam proces redukcji wagi przy odpowiednim wsparciu oraz  nastawieniu mogą stać się wspaniałą przygodą. Oferuje wsparcie psychologiczne dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Do tego pasjonatka podróży, zakochana w Azji i azjatyckim jedzeniu. Głęboko wierzy, że „żaden lek nie zastąpi zdrowego odżywiania , natomiast zdrowe odżywianie może zastąpić wiele lekarstw”.

Holistyczne zarządzanie ciałem i umysłem – Psychika, Dietetyka, Epigenetyka a Ajurweda  INTEGRACJA nauk Wschodu i Zachodu

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.