Joga i Uważność warsztaty dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy na wyjazd z jogą rodzinna i praktyką uważności dla dorosłych i dzieci .

W dzisiejszych czasach nasze dzieci poddane są różnym sytuacjom stresowym,    z którymi trudno jest im sobie poradzić. Tak samo my dorośli jesteśmy non stop bombardowani różnymi bodźcami które docierają do naszego umysłu przez nasze  zmysły , z którymi nasz umysł sobie nie razi, przez to my też  jesteśmy w  ciągłym stresie. Kiedyś też doświadczaliśmy stresu ale był to krótkotrwały a teraz jesteśmy ciągle stresie, nie mamy jak  się  pozbyć, a dzieci kiedyś były w stanie zredukować stres głównie poprzez ruch.  Dzieci mają często problemy ze skupieniem uwagi  i przejawy dysleksji. Zaburzenia koncentracji u dziecka przybierają różne oblicze,  a ich przyczyn można dopatrywać się zarówno w specyfice zmian społecznych, wzroście tempa życia, i nastawieniu na konsumpcję, jak i w indywidualnych uwarunkowaniach intelektualnych dziecka. Głowa myśli- praca nad ciałem i koncentracją uwagi- uważnością u dzieci . Rozumieć  relacje z swoimi dziećmi, dlaczego czasami nie są takie jak my chcemy. nauczyć jak wykorzystać elementy jogi w procesie wychowania dzieci aby miały lepiej w życiu, w szkole i relacjach z innymi. Joga, praktyka uważności i medytacja to jedyny sposób aby pomoc sobie i swoim dzieciom w dzisiejszych czasach.

W czasie warsztatu nauczymy się (zajmiemy się następującymi tematami):

Jak się relaksować samemu, rozluźnić swoje ciało

  • Jak praktykować uważność na co dzień
  • Jak oddychać prawidłowo używając przeponę
  • Jak praktykować medytacje kiedy się chce gdzie się chce
  • Jak korzystać oddech i medytacje do redukcji stresu i do rozumienie naszych emocji
  • Jak poprawić / rozumieć swoje relacje z partnerem, dziećmi, rodzicami dzięki uważności
  • Jak poprzez praktyki asanów rozluźnić ciało i przez praktyki medytacji uspokoić umysł

Te wszystkie tematy i zagadnienia będziemy realizować na naszym warsztacie  z jogą i uważnością. najpierw musimy się nauczy dbać o swoje ciało i umysł, poprzez praktyki rozluźniające ciało, asany, oddechu i medytacji. Później jak wykorzystać tą wiedzę w procesie wychowania swoich dzieci (niezależnie ich  wieku)

Bo joga to nie tylko asany, joga to cały system holistyczny aby rozumieć jak działa nasze ciało i umysł; jak pomoc sobie i naszym dzieciom .

Miejsce: VILLA SATTVA 

W malowniczej dolinie, wzdłuż potoku Wrzosówka, u podnóża Śnieżnych Kotłów  na styku szlaków turystycznych prowadzących w Karkonosze położony jest Jagniątków. Otoczenie gór, lasów, wielowiekowy park i nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się tu na chwilę i …..  tu pozostać. To właśnie to miejsce nakazuje  by być tu i teraz i cieszyć się tą chwilą. A skoro już tu się jest to należy te energię zabrać ze sobą albo dokładniej w sobie. Jak ? Tak jak uczą  tego od wieków Joga i Ajurweda. 

Jagniątków stanowi jedną z dzielnic Jeleniej Góry (od 1998 roku), z racji tego do Jagniątkowa można dojechać komunikacją miejską z centrum Jeleniej Góry w cenie biletu miejskiego (linie nr 9 i 15)

http://www.villa-sattva.pl/

ul. Michałowicka 13, Jagniątków

koło Jeleni Góry

Piątek: 12.10.2018

16.00                                  Przyjazd /zakwaterowanie

17.00                                  Spotkanie organizacyjne

18.00 -19.00                     Praktyka Jogi / joga dla dzieci

19.30 –                 Kolacja

21.00 –                 Pranajama i medytacja

Sobota: 13.10.2018

08.00 – 09.00                    Praktyka Jogi i nauka oddechu / joga dla dzieci

09.30 – 10.30                    Śniadanie

11.00 – 13.00                    Wykład – rozumieć swoje relacje z sobą, z partnerem i z dziećmi oraz

Wykład – Poprzez równowagę na macie do koncentracji uwagi i uważności dziecka

13.30 –                                obiad / czas wolny

17.00 – 18.30                    Praktyka jogi / Joga dla dzieci / techniki relaksacyjne dla dzieci

19.00                                  Kolacja

21.00                                  Pranayma i medytacja

Niedziela: 14.10.2018

8.00 – 9.30                         Poranna joga – wspólna praktyka razem

9.30                                    Śniadanie

11.00 – 13.00                    Wykład i praktyka (joga i mindfulness – maindfulness dla dzieci )

13.30                                  Obiad i wyjazd

Cena warsztatu:

Cena za os. dorosłą – 880 zł

Cena za dziecko od 3 do 10 lat – 590 zł

Do 3 lat dziecko gratis

*Cena dla osoby towarzyszącej bez udziału w warsztatach – 600 zł (nocleg i pełne wyżywienie)

* Okoliczne atrakcje turystyczne: Jelenia Góra; Karpacz; Szklarska Poręba

KONTAKT:
Agnieszka Lasota – 663 060 017
jogasmyka@gmail.com
https://www.joga-smyka.pl/ 

Piyush Mittal – 508 142 077 
pmittal1915@gmail.com

REZERWACJA:

Rezerwacji można dokonać wpłacając 500zł/od osoby  zaliczki do 30.09.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: jogasmyka@gmail.com lub pmittal1915@gmail.com 

Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 
Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem:  termin, imię i nazwisko

Cena zawiera:

Noclegi w pokoju 2-3 osobowym

Pełne wyżywienie

Prowadzący:

Agnieszka Lasota – jest instruktorem Hatha Joga (tytuł uzyskany pod kierunkiem prof. AWF dr. hab. Janusza Szopę AWF Katowice). Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim. Certyfikowanym Nauczycielem Jogi dla dzieci. Członkiem Stowarzyszenia Akademii Świadomości „Ahimsa”. Inicjatorem i założycielem szkoły jogi dla dzieci pod nazwą : „Gimnastyka Joga Smyka”
 „Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzi jogę dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych, w szkołach w klasach I-III, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i jogę rodzinną (rodzic + dziecko na macie) jako zajęcia dodatkowe popołudniowe. Współpracuję z Joga-Joga.pl i prowadzę zajęcia na wyjazdach z jogą w całej Polsce” .Członek Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej oraz edukator w Akademii Edukacji w Krakowie. Prowadząca swoje szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci” oraz autorskie kursy na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski.

Piyush Mittal – Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, ambasadora jogi   na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  – duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Na warszawskiej Politechnice ukończył Informatykę i Zarządzanie. Doświadczenie  w przekazywaniu głębi hinduskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobył między innymi jako dyrektor 5* hotelu Pałac Sulisław na Opolszczyźnie (2013-2017) oraz  prezes Fundacji Centrum Współpracy Polska-Indie „Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu (2016-2017). Organizator   czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi Ajurwedy (AYUSH) z Indii. Zorganizował  ponad 60 warsztatów i wraz doktorami ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną przeprowadził kursów „konsultanta do  ajurwedę”. Założyciel i prezes Nirmala- Instytutu Jogi i Ajurwedy (2017). Wykładał ”mindfulness” na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskiej.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.