Zapraszamy na wyjazd z jogą rodzinna i praktyką uważności dla dorosłych i dzieci .
W dzisiejszych czasach nasze dzieci poddane są różnym sytuacjom stresowym, z którymi trudno jest im sobie poradzić. Tak samo my dorośli jesteśmy non stop bombardowani różnymi bodźcami które docierają do naszego umysłu przez nasze zmysły , z którymi nasz umysł sobie nie razi, przez to my też jesteśmy w ciągłym stresie. Kiedyś też doświadczaliśmy stresu ale był to krótkotrwały a teraz jesteśmy ciągle stresie, nie mamy jak się pozbyć, a dzieci kiedyś były w stanie zredukować stres głównie poprzez ruch. Dzieci mają często problemy ze skupieniem uwagi i przejawy dysleksji. Zaburzenia koncentracji u dziecka przybierają różne oblicze, a ich przyczyn można dopatrywać się zarówno w specyfice zmian społecznych, wzroście tempa życia, i nastawieniu na konsumpcję, jak i w indywidualnych uwarunkowaniach intelektualnych dziecka. Głowa myśli- praca nad ciałem i koncentracją uwagi- uważnością u dzieci . Rozumieć relacje z swoimi dziećmi, dlaczego czasami nie są takie jak my chcemy. nauczyć jak wykorzystać elementy jogi w procesie wychowania dzieci aby miały lepiej w życiu, w szkole i relacjach z innymi. Joga, praktyka uważności i medytacja to jedyny sposób aby pomoc sobie i swoim dzieciom w dzisiejszych czasach.
W czasie warsztatu nauczymy się (zajmiemy się następującymi tematami):
Jak się relaksować samemu, rozluźnić swoje ciało
- Jak praktykować uważność na co dzień
- Jak oddychać prawidłowo używając przeponę
- Jak praktykować medytacje kiedy się chce gdzie się chce
- Jak korzystać oddech i medytacje do redukcji stresu i do rozumienie naszych emocji
- Jak poprawić / rozumieć swoje relacje z partnerem, dziećmi, rodzicami dzięki uważności
- Jak poprzez praktyki asanów rozluźnić ciało i przez praktyki medytacji uspokoić umysł
Te wszystkie tematy i zagadnienia będziemy realizować na naszym warsztacie z jogą i uważnością. najpierw musimy się nauczy dbać o swoje ciało i umysł, poprzez praktyki rozluźniające ciało, asany, oddechu i medytacji. Później jak wykorzystać tą wiedzę w procesie wychowania swoich dzieci (niezależnie ich wieku)
Bo joga to nie tylko asany, joga to cały system holistyczny aby rozumieć jak działa nasze ciało i umysł; jak pomoc sobie i naszym dzieciom .
Miejsce: VILLA SATTVA
W malowniczej dolinie, wzdłuż potoku Wrzosówka, u podnóża Śnieżnych Kotłów na styku szlaków turystycznych prowadzących w Karkonosze położony jest Jagniątków. Otoczenie gór, lasów, wielowiekowy park i nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się tu na chwilę i ….. tu pozostać. To właśnie to miejsce nakazuje by być tu i teraz i cieszyć się tą chwilą. A skoro już tu się jest to należy te energię zabrać ze sobą albo dokładniej w sobie. Jak ? Tak jak uczą tego od wieków Joga i Ajurweda.
Jagniątków stanowi jedną z dzielnic Jeleniej Góry (od 1998 roku), z racji tego do Jagniątkowa można dojechać komunikacją miejską z centrum Jeleniej Góry w cenie biletu miejskiego (linie nr 9 i 15)
ul. Michałowicka 13, Jagniątków
koło Jeleni Góry
Piątek: 12.10.2018
16.00 Przyjazd /zakwaterowanie
17.00 Spotkanie organizacyjne
18.00 -19.00 Praktyka Jogi / joga dla dzieci
19.30 – Kolacja
21.00 – Pranajama i medytacja
Sobota: 13.10.2018
08.00 – 09.00 Praktyka Jogi i nauka oddechu / joga dla dzieci
09.30 – 10.30 Śniadanie
11.00 – 13.00 Wykład – rozumieć swoje relacje z sobą, z partnerem i z dziećmi oraz
Wykład – Poprzez równowagę na macie do koncentracji uwagi i uważności dziecka
13.30 – obiad / czas wolny
17.00 – 18.30 Praktyka jogi / Joga dla dzieci / techniki relaksacyjne dla dzieci
19.00 Kolacja
21.00 Pranayma i medytacja
Niedziela: 14.10.2018
8.00 – 9.30 Poranna joga – wspólna praktyka razem
9.30 Śniadanie
11.00 – 13.00 Wykład i praktyka (joga i mindfulness – maindfulness dla dzieci )
13.30 Obiad i wyjazd
Cena warsztatu:
Cena za os. dorosłą – 880 zł
Cena za dziecko od 3 do 10 lat – 590 zł
Do 3 lat dziecko gratis
*Cena dla osoby towarzyszącej bez udziału w warsztatach – 600 zł (nocleg i pełne wyżywienie)
* Okoliczne atrakcje turystyczne: Jelenia Góra; Karpacz; Szklarska Poręba
KONTAKT:
Agnieszka Lasota – 663 060 017
jogasmyka@gmail.com
https://www.joga-smyka.pl/
Piyush Mittal – 508 142 077
pmittal1915@gmail.com
REZERWACJA:
Rezerwacji można dokonać wpłacając 500zł/od osoby zaliczki do 30.09.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: jogasmyka@gmail.com lub pmittal1915@gmail.com
Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.
Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem: termin, imię i nazwisko
Cena zawiera:
Noclegi w pokoju 2-3 osobowym
Pełne wyżywienie
Prowadzący:

Agnieszka Lasota – jest instruktorem Hatha Joga (tytuł uzyskany pod kierunkiem prof. AWF dr. hab. Janusza Szopę AWF Katowice). Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim. Certyfikowanym Nauczycielem Jogi dla dzieci. Członkiem Stowarzyszenia Akademii Świadomości „Ahimsa”. Inicjatorem i założycielem szkoły jogi dla dzieci pod nazwą : „Gimnastyka Joga Smyka”
„Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzi jogę dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych, w szkołach w klasach I-III, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i jogę rodzinną (rodzic + dziecko na macie) jako zajęcia dodatkowe popołudniowe. Współpracuję z Joga-Joga.pl i prowadzę zajęcia na wyjazdach z jogą w całej Polsce” .Członek Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej oraz edukator w Akademii Edukacji w Krakowie. Prowadząca swoje szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci” oraz autorskie kursy na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski.

Piyush Mittal – Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, ambasadora jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje – duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Na warszawskiej Politechnice ukończył Informatykę i Zarządzanie. Doświadczenie w przekazywaniu głębi hinduskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobył między innymi jako dyrektor 5* hotelu Pałac Sulisław na Opolszczyźnie (2013-2017) oraz prezes Fundacji Centrum Współpracy Polska-Indie „Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu (2016-2017). Organizator czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy (2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi Ajurwedy (AYUSH) z Indii. Zorganizował ponad 60 warsztatów i wraz doktorami ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną przeprowadził kursów „konsultanta do ajurwedę”. Założyciel i prezes Nirmala- Instytutu Jogi i Ajurwedy (2017). Wykładał ”mindfulness” na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskiej.








