Dieta Bez Diety II Edycja

Ajurwedyjski sposób dbania o ciało i umysł

Czyli    „DIETA BEZ DIETY”

nauka gotowania oraz oczyszczania organizmu według przepisów Ajurwedyjskich

   Dla kogo? To są warsztaty dla Ciebie jeżeli:

 1. Chcesz zrozumieć swoje ciało i umysł
 2. Chcesz zrozumieć jak powstają twoje emocje, relacje i nawyki
 3. Masz za sobą liczne próby uzdrawiania swojego ciała oraz utraty wagi
 4. Prowadzisz stresujący tryb życia
 5. Jesteś trenerem osobistym, rozwoju biznesu czy w jakikolwiek inny sposób pracujesz z ludźmi i zależy ci na własnym rozwoju
 6. Chcesz używać Ajurwedę w życiu codziennym
 7. Chcesz się nauczyć medytacji jako narzędzia do likwidacji stresu
 8. Chcesz schudnąć oraz poprawić swój system trawienny i swoje IQ układu pokarmowego bez użycia siły woli i współczesnych diet
 9. Chcesz  aby twoje jedzenie stało się lekarstwem
 10. Chcesz się dowiedzieć jak używając prostych metod uważności poprawić swój styl życia i jego jakość

Jeżeli odpowiedziałaś/-eś na choćby dwa pytania pozytywnie to są to idealne warsztaty dla Ciebie. Jeżeli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu NA ZAWSZE a nie na chwilę to bądź gotowa/-y na systematyczną pracę. W związku z tym zapraszamy Ciebie na cykl 3-dniowych warsztatów z AJURWEDY, Yogi, Medytacji, Mindfulness, Psychodietetyki, nauki Oddechu oraz rozwoju osobistego połączone z warsztatami kulinarnymi według Ajurwedyjskich przepisów.

Jeżeli zastanawiasz się czy przejść na dietę, jesteś w trakcie jakiejkolwiek diety czy już ją kończysz ale obawiasz się co będzie dalej i wiele razy doświadczyłaś/-eś już efektu jo-jo, bądź jesteś już po diecie i każdego dnia borykasz się z trudnymi wyborami to ten cykl warsztatów jest IDEALNY DLA CIEBIE. Na pewno masz już za sobą niejedną dietę, a gdybyśmy teraz zrobili wszystko na odwrót? Gdybyś nie musiał/-a angażować siły woli ani ciągle myśleć o samokontroli? Czyli zróbmy razem:

„ DIETĘ BEZ DIETY ”  zgodnie z Ajurwedą

Stworzyliśmy program idealny dla osób borykających się z problemami nadwagi i otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Połączyliśmy aktualną wiedzę naukową z wiedzą najstarszej znanej medycyny, czyli z Ajurwedą. Nie będziemy Ciebie namawiać do rygorystycznych diet ani katorżniczych ćwiczeń. Nie damy Ci rozpisanej co do grama diety ani nie będziemy mówić co masz jeść. Postaramy się Ciebie czasem zaskoczyć ciekawym pomysłem, nietuzinkowym, oryginalnym oraz spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Masz problem z ubraniem bikini latem na plaży? Nie przejmuj się, wiele kobiet ma ten sam problem. Nie lubisz chodzić na siłownię? Tym też się nie przejmuj. Może wolisz basen lub spacer? Każda forma aktywności jest dobra. A może pokochasz Yogę?

Zajrzymy w każdy zakamarek twojego umysłu, bo to właśnie tam wszystko się zaczyna. Ty zrób pierwszy krok i zapisz się, zarezerwuj sobie 5 weekendów tylko dla siebie, a resztę zrobimy my. Pokonamy razem wszystkie twoje bariery, pod warunkiem, że dasz się poprowadzić.

Wiesz o tym, że nie tylko depresja zaczyna się w jelitach, jest mnóstwo chorób dieto zależnych, w których odpowiednia dieta ma znaczenie terapeutyczne, są to m.in:

– problemy z koncentracją i pamięcią
– choroba afektywna dwubiegunowa
– zaburzenia nastroju, apatia , stany lękowe
– celiakia, zapalenie trzustki, choroby wątroby, przełyku, żołądka, jelit

– choroby nowotworowe, choroby tarczycy, choroby nerek

– choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego
– osteoporoza, cukrzyca, insulinooporność,

– nadciśnienie, alergie i nietolerancje pokarmowe,

– zaburzenia wchłaniania, niedobory pokarmowe
– anoreksja, nadwaga, otyłość, choroby metaboliczne, etc.

Ważnym elementem zdrowia psychicznego jest stan mikroflory jelit. Do niedawna nie kojarzono funkcjonowania jelit z ośrodkowym układem nerwowym, dopóki nie odkryto interakcji w obrębie osi jelitowo-mózgowej. Jesteśmy tym co zjemy a jeszcze bardziej tym co wchłoniemy. Wszystko zresetujemy i naprawimy.

Czas trwania: jeden weekend w miesiącu (piątek – sobota – niedziela) przez pięć miesięcy

W ramach kursu dowiesz się:

 1. Czym jest Ajurweda
 2. Jak dzięki pracy nad sobą możesz poprawić swój dobrostan życia i jak to wpływa na twoje relacje rodzinne, rówieśnicze i partnerskie
 3. Jak możesz regulować emocje i stres
 4. Dlaczego diety nie działają
 5. Dlaczego i jak powstają nawyki
 6. Jaka jest różnica między potrzebą a pragnieniem
 7. Poznasz relacje między ciałem, umysłem a świadomością
 8. Dowiesz się jak umysł może kontrolować zmysły
 9. Jak  medytacja na co dzień może wpłynąć na twój umysł i twoje myśli

  W programie:

 1. Wiedza z zakresu holistycznego zarządzania ciałem i umysłem – według Ayurvedy – jak pomóc sobie w polubieniu siebie i pełnej akceptacji (zaburzony obraz ciała)
 2. Yoga jako narzędzie kontroli umysłu, obejmuje trening uważności (mindfulness), naukę oddechu oraz medytację
 3. Co to są dosze, prakriti i vikriti
 4. Co to jest choroba i zdrowie w pojęciu Ajurwedyjskim
 5. Remedium dla układu trawiennego – Ajurwedyjski styl gotowania, nauka o przyprawach i ziołach
 6. Stres – rodzaje stresu oraz sprawdzone sposoby na jego redukcję – medytacja jako narzędzie redukcji stresu
 7. Mindfulness w jedzeniu – co to jest i jak nauczyć się jeść uważnie – praktyka uważności na co dzień, w domu, w pracy, w restauracji..
 8. Nauka prawidłowego oddychania (Pranajama) – jako mechanizmu samoleczenia
 9. Facefitness czy może Yoga twarzy? – piękna na lata bez skalpela – naturalny anti aging – Yoga i Ayurveda jako narzędzie upiększania: ciała, twarzy, umysłu
 10. Techniki relaksacyjne
 11. Emocje na talerzu i w łóżku
 12. Domowe sposoby oczyszczania organizmu z biotoksyn
 13. Warsztaty kulinarne
 14. Nauka samozadbania o siebie: automasaże, kosmetyki, domowe preparaty

„Jest mnóstwo warsztatów i kursów, które kończą się certyfikatami i różnego rodzaju zaświadczeniami, które potem leżą w szufladzie. U nas otrzymasz pełny wgląd w siebie, poznasz swoje prawdziwe potrzeby oraz otrzymasz dogłębną wiedzę aby skończyć z dietami RAZ NA ZAWSZE!!! Jest jedno ale.. żeby to wszystko otrzymać powinnaś przejść pełen kurs 5 spotkań”

Jeżeli zainteresował Ciebie program to zarezerwuj sobie ten czas tylko dla siebie i zapraszamy do nas w terminach:

 1. 25 – 27.10.2019
 2. 22 – 24.11.2019
 3. 13 – 15.12.2019
 4. 10 – 12.01.2020
 5. 14 – 16.02.2020

Miejsce: Kraina Szeptów:

Jest na styku Gór Złotych i Bialskich, niewielka kraina gdzie każda pora roku rozbrzmiewa szeptem. Tu czas prawie się zatrzymał. Nie przecieka przez palce w pogoni za tym co nieuniknione i wciąż odległe. W miejscu gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. W takim miejscu, wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, w starym ponad 100-letnim budynku, w którym kiedyś znajdowała się szkoła, czeka na Państwa „Kraina Szeptów”.

Kraina Szeptów

Nowy Gierałtów 3

57-550 Nowy Gierałtów

www.krainaszeptow.pl

Cena Kursu:

Cena za osobę – 4880 zł

REZERWACJA:

Rezerwacje można dokonać wpłacając 1500 zł zaliczki do 15.09.2019 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu lub przelewem przed pierwszym zjazdem.  

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem: termin, tytuł warsztatu, imię i nazwisko

Cena zawiera:

 • Noclegi w pokoju 2/4 – osobowym
 • indywidualną konsultację z prowadzącymi
 • Pełne wyżywienie, posiłki ajurwedyjskie

Prowadzący:

Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobył ją, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) z Indii; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl – Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). 

Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych nt. „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

 

Ritu Mittal – Dyplomowana terapeutka Ayurvedy ( z Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych.

Prowadzi  własny salon Ayurvedyjski od 7 lat w Kamieńcu Wrocławskim. Praktykująca jogę, prowadzi zajęcia z jogi oraz kursy i szkolenia Ayurvedyjskie . zorganizowała i przeprowadziła warsztaty z jogi, ajurwedy,  gotowania aujwedyjskiego i indyjskiego.

Prowadzi zajęcia z  ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskie .

Marzena Surmińska – psycholog kliniczny, psychodietetyk, Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oddział we Wrocławiu, miłośniczka zdrowego stylu życia, z pasją dzieli się wiedzą i praktycznymi wskazówkami oraz edukuje, motywuje i wspiera. Pokazuje, że skuteczna redukcja masy ciała  może być przeprowadzona w zgodzie ze sobą i w atmosferze pełnej akceptacji. Wierzy, że nadprogramowe kilogramy to wyłącznie objaw. Pomaga w osiągnięciu trwałych efektów a wszystko bez użycia siły woli. Skończyła mnóstwo szkoleń i kursów, a teraz wiedzą zdobytą na drodze własnych doświadczeń oraz udziału w licznych konferencjach i sympozjach na temat zdrowego stylu życia oraz warsztatach kulinarnych, z pasją dzieli się z innymi. Pomaga odnaleźć i utrzymać osobistą motywację oraz wyjść z błędnego koła odchudzania. Udowadnia innym, że niewielka zmiana nawyków żywieniowych jak i sam proces redukcji wagi przy odpowiednim wsparciu oraz  nastawieniu mogą stać się wspaniałą przygodą. Oferuje wsparcie psychologiczne dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Do tego pasjonatka podróży, zakochana w Azji i azjatyckim jedzeniu. Głęboko wierzy, że „żaden lek nie zastąpi zdrowego odżywiania , natomiast zdrowe odżywianie może zastąpić wiele lekarstw”.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.