image1

Niezwykły wyjazd do Indii połączony z praktyką jogi, pranajamy, medytacji, marm cikitca w Ashramie” Devangar Arodhaya Dham” w Mawra u podnóża Himalajów.

Doświadczysz także podróży duchowej u źródeł Gangesu w mieście Gangotri położonego 3100 m n.p.m. oraz w  dwóch  najważniejszych miast dla religii Hinduskiej : Kedarnath I Badrinath

Gangotri: to miasto położone na wysokości 3100 m n.p.m. w stanie Uttarakhand. To miasto pielgrzymkowe, z tych gór początek biorą rzeki Bhagirati, Alaknanda i Mandakini, które po połączeniu tworzą rzekę Ganges.

Kedarnath: Znany ze starożytnej świątyni poświęconej Panu Shivie, oferuje niezaprzeczalną atmosferę z kolorowymi lasami rododendronów, ośnieżonymi górami i wspaniałymi widokami natury. To święte miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego świata w celu poszukiwania błogosławieństwa i zbadania pofałdowanej scenerii tego regionu na wysokości 11,755 stóp ( 3580 m n.p.m.) nad poziomem morza. Prawie wszystkie apele położone na większej wysokości sprawiają, że każdy świadek jest fascynujący i czarujący. Połączenie pobożności i przygody sprawia, że jest niezrównany i niepowtarzalny.

Badrinath:  Badrinath jest jednym z najbardziej popularnych i religijnych świętych miast hinduistów położonych w dzielnicy Chamoli w Uttarakhand w Indiach. Świątynia Badrinath jest główną atrakcją w mieście. W kompleksie świątynnym znajduje się piętnaście bożków, z których wszystkie wykonane są z czarnego kamienia. Główny bożek Pana Visnu siedzi w medytacyjnej pozie z krzyżowymi nogami i złożonymi rękami. Niektórzy twierdzą, że przypomina on  Buddę, chociaż Budda ma być dziewiątą inkarnacją Pana Wisznu.

Architektura przypomina buddyjską vihara (świątynię), z jasno pomalowaną fasadą, bardziej typową dla buddyjskich świątyń. Wewnątrz znajduje się mandapa, duża sala kolumnowa, która prowadzi do garbha grha, lub głównej świątyni. Ściany i kolumny mandapy pokryte są misternymi rzeźbami. Badrinath ma średnią wysokość 3100 metrów (10 170 stóp). Jest w Himalajach Garhwal, nad brzegiem rzeki Alaknanda. Miasto leży pomiędzy górami Nar i Narayana, 9 km na wschód od szczytu Nilkantha (6596 m).

Warsztaty Jogowe: Warsztaty u pana Bhandariego to  doskonała okazja do zrozumienia podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie sposobów radzenia sobie z nimi przez zdobyte doświadczenia podczas warsztatów. Przede wszystkim poznacie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące zdrowia ciała - fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacje międzyludzkie oraz na sposoby życia zdrowego, zamożnego i szczęśliwego bez stresu i cierpienia.

Youguru Ekscelencją C M Bhandari: Ambasador jogi na świat 2016, mianowany przez rząd Indii, były Ambasador Indii w Polsce, będąc 30 lat w dyplomacji nie tylko reprezentował Indie, ale i propagował jogą na całym świecie. Autor książek na temat jogi i ajurwedy, patron instytutu jogi i ajurwedy w pałacu Sulisław w Polsce oraz założyciel Aśremu  Devamber Arogya Dham.

 

 

W programie : 16.09.2018 – 30.09.2018

Dzień 1:
Przyjazd na lotnisko IGI New Delhi, z Delhi pociągiem do Haridwar i z Haridwaru do Uttarkashi samochodami.

Dzień 2:
Do Gangotri  i powrót wieczorem do hotelu, nocleg

Dzień 3:
Wyjazd do obozu podstawowego Fata dla Kedarnath i nocleg w FATA

Dzień 4:
Polecimy  helikopterem do Kedarnath i wrócimy do obozu w godzinach południowych. Po obiedzie wyjazd do Badrinath i nocleg w drodze.

Dzień 5 i 6:
Odwiedzimy  Badrinath

Dzień 7:
Rano wyruszamy do Ranikhet i zatrzymam się na 6 nocy w Devamber Arogya Dham Ashram w towarzystwie Pana Bhandariego i będziemy praktykować jogą, pranajamę, medytacje i marma trapie.

Stamtąd są  planowane 2 wycieczki turystyczne do Jaeshwar świątyni i do Kriya Yog Maha Avtar jaskini Babaji w górach Dunagiri. Oraz dwa półdniowe pikniki, jeden do miasteczka Ranikhet i jeden do rzeki Ganges.

Dzień 13:
Wyjazd do Delhi, nocleg w Delhi

Dzień 14:
Zwiedzanie w Delhi / Zakupy

Jest to wstępny program, który może ulec zmianie ze powodów organizacyjnych.

Cena wycieczki: 5880 zł

Cena obejmuje:

 • pełne wyżywienie
 • wszystkie noclegi w Indiach w Aśremach lub hotelach
 • wszystkie transporty lokalne w Indiach z lotniska/do lotniska w Delhi
 • wycieczki lokalne
 • pełna obsługa pilota w języku polskim
 • tłumaczenia wykładów i warsztatów

Cena nie obejmuje:

 • bilet lotniczy
 • wiza turystyczna do Indii
 • zakupy prywatne
 • lokalny transport w Polsce z miejsca zamieszkanie do lotniska w Polsce
 • ubezpieczenia zdrowotnego
 • szacowany koszt biletów lotniczych to 2300zł, wiza turystyczna 50 USD

Termin wyjazdu : Wyjazd 16.09.2018 i Powrót  30.09.2018

REZERWACJA :

Uwaga mała grupa TYLKO 10 miejsc.

Rezerwacji można dokonać wpłacając 2000 zł zaliczki przelewem do 30.03.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. 

W maju trzeba zapłacić za bilet lotniczy (kwota i termin zostanie podany po znalezieniu najlepszego połączenia)

Pozostała kwota 3880 zł płatna do 01.09.2018  

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem:  wyjazd do Indii, imię i nazwisko

Dodatkowe informacje są pod adresem: http://ayurwedanaurode.pl/pobieranie/wyjazd_indie2.pdf

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje