image1
Zapraszam na 2 dniowy warsztat z Pranayamy i Medytacji w Wrocławiu.
W ramach tych warsztatów będę wyjaśniał dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy i medytacje, co to jest Pranayama, Energia Prana, jak dzięki pranayamy i medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu. W jaki sposób oddech pomaga przy jej praktyce oraz jak można likwidować za jej pomocą stres.
Podczas tych warsztatów będziemy praktykować:
różne techniki medytacji oraz poznawać liczne techniki pranajamy takich jak: Bhastrika, Kapalbhati, Nadishodhan , Anulom-Vilom, Sitkari, Shitali, Bhramari, Baahya Pranayama, Agnisaar.
Słowo Pranayam składa się z dwóch słów: Praan (energia życiowa, bez której ciało jest martwe) i Aayam (rozpiętość czasowa). Powszechne zrozumienie pojęcia Pranayam mówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele
Pranayam pomaga w doprowadzeniu ciała do stanu spokoju, tak aby zmysły zostały również wycofane ze swoich obiektów zainteresowania, a umysł mógł być skierowany do wewnątrz, do intelektu i do różnych poziomów pamięci. Dzięki temu procesowi można wyraźnie doświadczyć pięć poziomów w ciele, a mianowicie. pokarm, energia, umysł, intelekt i pamięć. To prowadzi do ostatnich trzech kroków Ashtaangyog, a mianowicie, kontemplacja (Dhaaranaa), koncentracja (Dhyaan) i wreszcie łączność (Samaadhi) z "ja" w kierunku jaźni / duszy / atman.
Aby praktykować Medytacje to najpierw musimy zrozumieć nasz umysł, oraz jak on działa. Spełnia najbardziej krytyczną funkcję w każdej osobie. Bez zaangażowania umysłu nikt nie będzie wiedział, co się w nim dzieje. Jest to najmniej poznany subtelny organ ciała, który łączy świat zewnętrzny z jednostką lub ciałem przyczynowym (Aham lub ja) żyjącym w ciele. Wszystkie informacje (dane) od zmysłów są bezpośrednie przekazywane do intelektu. Następnie, po rozważaniach między intelektem (Buddhi) a płaszczyzną pamięci (Chitta) niezależnie od tego, jaka jest decyzja/odpowiedz na podstawie tych przekazanych informacji, jest przekazywana do umysłu. A umysł wykonuje to wiernie przez zmysły. Umysł jest zatem dwukierunkowym komunikatorem między zmysłami i intelektem.
PLAN WARSZTATÓW:
Sobota 06.03.2021
10.00 - 12.00 Wykład i praktyka
12.00 - 12.15 przerwa na kawę i herbatę
12.15 - 14.00 Wykład i praktyka
Niedziela 07.03.2021
09.00 - 10.30 Wykład i praktyka
10.30 - 10.45 przerwa na kawę i herbatę
10.45 - 12.15 Wykład i praktyka
12.15 - 12.30 przerwa na kawę i herbatę
12.30 - 14.00 Wykład i praktyka
Miejsce:
ul. Krzemieniecka 116
54-613 Wrocław
II – Piętro
 
Cena warsztatu:
440 zł od osoby
Rezerwacje można dokonać wpłacając 200 zł zaliczki do 01.02.2021 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna gotówką w pierwszy dzień warsztatu.
Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 98 1910 1048 2401 0100 3709 0001
Tytułem: termin, imię i nazwisko
Cena zawiera:
Wykłady i praktyki
Przerwę na kawę i herbatę.
Prowadzący:
Piyush Mittal - nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. na instruktora jogi klasycznej, na konsultanta i terapeutę ajurwedy). Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness. Założyciel i prezes Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy (od 2017 roku). Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.
Jogę praktykuje od 35 lat. Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”
Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2019) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.
Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sarvapriyananda, Swami Niranjanada Saraswati. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.
Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Prowadzi roczne kursy na konsultanta i terapeuty ajurwedy oraz roczny kurs holistycznego terapeuty dla ciał i umysłu.

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje