image1

WARSZTATY KULINARNE

Zgodnie z filozofią Ajurwedy właściwa dieta i zwyczaje żywieniowe są źródłem zarówno fizycznego, jak i mentalnego zdrowia. Ponadto doskonałe trawienie i przyswajanie pokarmów korzystnie wpływają na urodę.

Dobra przemiana materii – ogień trawienny, nazywany w Ajurwedzie Agni, jest wynikiem mądrego doboru i odpowiedniego przygotowania pożywienia, a także uważnego jedzenia. Cały proces trawienia, przy pomocy enzymów trawiennych i niezliczonych procesów chemicznych, jest możliwy właśnie dzięki Agni – to on sprawia, że wszystkie niezbędne do życia komórki substancje odżywcze trafiają do niej w odpowiedniej postaci. Dosza zaś kontroluje jego siłę: jeśli dominuje kapha to proces trawienia jest powolny, pitta powoduje bardzo intensywne trawienie, przewaga vaty sprawia natomiast, że proces trawienia jest niestabilny i wrażliwy.

Kuchnia ajurwedyjska charakteryzuje się:

- wykorzystaniem produktów pełnoziarnistych i zawierających duże ilości błonnika, które dostarczają niezbędną energię i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego;

- niską zawartością tłuszczu, co pomaga zachować czystą krew i zapobiega zatykaniu żył, tętnic oraz różnych organów;

- małą ilością cukru, białka zwierzęcego i soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i spowalnia krążenie.

Miejsce:     

Arkadia jest położona w otulinie Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich u podnóża zamku Rogowiec z widokiem na panoramę Gór Sowich. Dzięki swojemu położeniu jest doskonałą bazą wypadową i miejscem wypoczynku a także daje możliwość uprawiania różnych sportów. Odnowiony zabytkowy dom, ma „duszę” i niepowtarzalny charakter. W Arkadyjskich pomieszczeniach po dniu pełnym wrażeń można się zrelaksować także w saunie. Na tarasach pośród kaskadowych stawów, poziomkowych polan bogatych w kwiaty i zioła oraz w otoczeniu lasów pełnych grzybów i malin można oddać się medytacji i relaksacji.

 


 

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje