image1

Roczny Kurs Instruktorski - Jogi Klasycznej z elementami Ajurwedy i Marma Terapii

Dla Kogo:

- dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę z Jogi Klasycznej

- dla osób, dla których Joga to coś więcej niż Asany

- pragnących nauczyć się technik oddechowych i medytacyjnych

- chcących zrozumieć filozofię Jogi na podstawie Bhagawat Gita i Jogasutry Patandżalego

- chcących rozumieć esencje Wedy i Upaniszady

- chcących zdobyć podstawową  wiedzę z Ajurwedy i Marma Terapii

- dla tych, którzy chcą podążać tą ścieżką jako - Nauczyciel Jogi Klasycznej

- ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają i chcą poznać i praktykować Jogę w pełnym wymiarze

- dla tych, którzy chcą używać medytacji jako narzędzia do zrozumienia swoich emocji oraz pracować nad  mechanizmami powstawania stresu

Program kursu:

wykorzystujac Jogę, Ajurwedę i Marma Terapię program kursu będzie podzielony na następujące bloki:

 1. Podstawy Jogi i Ajurwedy                - Yama, Niyama, Prakriti i Vikriti
 2. Ćwiczenia Fizyczne                           - Sukszma Asany, Asany
 3. Techniki Oddychania                        - Pranajamy
 4. Techniki relaksacyjne                       - różne praktyki i Joga Nidra
 5. System trawienny                              - jogiczne odżywianie, ajurwedyjski system trawienny (agi, ama i pięć  dhatu),  dieta i umysł
 6. Filozofia                                              - Wedanty, Upaniszady, Bhagawad Gita, jogasutry Patandżalego
 7. Cztery ścieżki jogi                             - karma joga, bhakti joga, jnana joga, dhyana joga
 8. Zarządzanie procesem myślenia     - Dharna, Dhyana i Samadhi
 9. Struktura energetyczna człowieka  - pięć powłok (Annamaja, Praanmaja, Manomaja, Vigjanmaja, Anandamaja Kosha ), trzy ciała (Fizyczne, Subtelne, Przyczynowe), czakry, bandha, prana i nadi
 10. Joga Dla Dzieci                                   - ćwiczenia jogi uczące dzieci koncentracji, równowagi, właściwej postawy ciała i prawidłowego oddychania
 11. Marma Terapia
 12. Krija, Mantry, Mudry
 13. Choroby i Zdrowie według ajurwedy

Zjazdy:

W czasie trwania kursu rocznego odbędzie się 8 zjazdów weekendowych i dwa zjazdy 5 dniowe. Cały kurs będzie trwał 200 godzin i zakończy się egzaminem. Po pomyślnym ukończeniu egzaminu końcowego, uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający ukończenie kursu instruktorskiego , uprawniający do nauczania jogi, wydany przez NIRMALA Instytut Jogi i Ajurwedy .

Miejsce zjazdów: Kraina Szeptów

Znajduje się na styku Gór Złotych i Bialskich, niewielka kraina gdzie każda pora roku rozbrzmiewa szeptem. Tu czas prawie się zatrzymał, nie przecieka przez palce w pogoni za tym, co nieuniknione i wciąż odległe.  Miejsce, gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. W takim miejscu, wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, w starym ponad 100-letnim budynku, w którym kiedyś znajdowała się szkoła, czeka na Państwa "Kraina Szeptów".

Kraina Szeptów

Nowy Gierałtów 3

57-550 Nowy Gierałtów

www.krainaszeptow.pl

Cena zjazdu weekendowego ( piątek –  niedziela):

Cena za osobę - 700 zł

W cenie nocleg w pokoju 2/3 osobowym i pełne wyżywienie wegetariańskie (śniadanie, obiad i kolacja)

Cena zjazdu 5 dniowego:

Cena za osobę - 1650 zł

W cenie nocleg w pokoju 2/3 osobowym i pełne wyżywienie wegetariańskie (śniadanie, obiad i kolacja)

Sposób zapłaty:

W trzech ratach

Pierwsza rata płatna do 30.11.2018  - 3 750 zł   (za I - IV zjazd)

Druga rata płatna do 01.03.2019      - 3 500 zł   (za V - IX zjazd)

Trzecia rata płatna do 01.07.2019     - 1 650 zł   (za X zjazd)

REZERWACJA:

Rezerwacji można dokonać wpłacając 3750 zł pierwszej raty do 30.11.2018 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. 

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem: roczny kurs nauczycielski , imię i nazwisko

Terminy Zjazdów:

 1. zjazd -  18 - 20.01.2019
 2. zjazd -  29 - 31.03.2019
 3. zjazd -  26 - 30.04.2019
 4. zjazd -  14 - 16.06.2019
 5. zjazd -  05 - 07.07.2019
 6. zjazd -  02 - 04.08.2019
 7. zjazd -  06. - 08.09.2019
 8. zjazd -  04 - 06.10.2019
 9. zjazd -  15 - 17.11.2019
 10. zjazd -  04 - 08.12.2019

Prowadzący:

 Piyush Mittal - uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 - 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) w Indiach; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę Vedy, Upaniszhady,  Bhagawat Gita i Jogasutry  . Posiada zdolność połączenia wiedzy Jogi i Ajurwedy. Wychodzi z założenia, że Joga to opis człowieka ”kim on jest”,  natomiast Ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego,pokazuje  jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je” konserwować, serwisować i w razie potrzeby  naprawiać”

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl - Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). 
Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z Jogi i Ajurwedy na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

Prowadząca Jogę dla Dzieci:

 Agnieszka Lasota - jest instruktorem Hatha Joga (tytuł uzyskany pod kierunkiem prof. AWF dr. hab. Janusza Szopy AWF Katowice). Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim. Jest certyfikowanym Nauczycielem Jogi dla dzieci. Członkiem Stowarzyszenia Akademii Świadomości "Ahimsa". Inicjatorem i założycielem szkoły jogi dla dzieci pod nazwą : "Gimnastyka Joga Smyka" Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych, w szkołach w klasach I-III, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i jogę rodzinną (rodzic + dziecko na macie) . Współpracuję z Joga-Joga. Jestem członkiem Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej oraz edukatorem w Akademii Edukacji w Krakowie. Prowadzę swoje szkolenia ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci” oraz autorskie kursy  instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski.”

 

 

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje