Misją Instytut NIRMALA jest propagowanie czystej wiedzy nt. Jogi i Ajurwedy, opartej o źródła pierwotne.

Ajurweda to przede wszystkim najstarszy system medyczny, który powstał ponad 5 tysięcy lat temu w Indiach. Źródłem pisanym Ajurwedy są Wedy. W ostatnich latach Ajurweda w krajach zachodnich jest co raz bardziej znana i kojarzona dzięki masażom takim jak Abhyanga lub pojęciom określającym typ człowieka: Vata, Pitta, Kapha oraz zabiegom Panczakarmy

Ajurwedyjski system leczenia jest oparty na teorii zachowania równowagi między ciałem, umysłem i duszą (tzn. stanem fizycznym, psychicznym i duchowym) 
Według Ajurwedy brak równowagi trzech biologicznych energii Doshy: Vata, Pitta, Kapha prowadzi do choroby. A brak równowagi jest skutkiem złej diety, złego trawienia i metabolizmu, złego wydalania, zanieczyszczenia środowiska, stresu, braku snu oraz złego stylu życia itp. 

W dzisiejszych czasach Internet nawiązał łączność ze światem zewnętrznym w tak dominujący sposób, że ludzie zapomnieli o Innernetcie (połączeniu między ciałem fizycznym, subtelnym i przyczynowym), co stanowi ich holistyczną tożsamość.

Jest to „ironia modernizacji i rozwoju” podczas ekspansji między łącznością ze  światem materialnym a proporcjonalnym spadkiem łączności z naszym światem wewnętrznym, który sam może przynieść równowagę w zdrowym, szczęśliwym życiu. Drastycznie dominująca praca przy biurku oraz wyposażenie domów w maszyny, ograniczyły aktywność fizyczną organizmu. Nie ma tzw. krytycznego ognia w jamie brzusznej niezbędnej do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Ludzie nie wiedzą o potrzebie życia w zgodzie z prawami natury. Zależność od fast-food’ów i sztucznych przestrzeni dodatkowo osłabia odporność naszego organizmu i blokuje naturalne procesy.

Joga, to dokładny opis człowieka na trzech poziomach: fizycznym, subtelnym i przyczynowym, „kim my jesteśmy”. Natomiast Ajurweda, to instrukcja obsługi człowieka to znaczy jak go używać, pielęgnować, naprawiać, konserwować oraz jak serwisować. Ajurweda jest takim „loginem do ludzkości”.

Działania Instytutu Nirmala ukierunkowane są na:

  1. Propagowanie wiedzy na temat Jogi i Ajurwedy – w jaki sposób żyć świadomie, w zgodzie i w rytmie natury
  2. Prowadzenie badań naukowych opartych o źródła vedyjskie.

Wiedza starożytna, uniwersalna, idealna do wykorzystania w dzisiejszych czasach.

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje