image1

Niezwykły wyjazd do Indii połączony z praktyką jogi, pranajamy, medytacji, marm cikitca w Ashramie” Devangar Arodhaya Dham” w Mawra u podnóża Himalajów i nie tylko.

Odwiedzimy najsłynniejsze zabytki stolicy  New Delhi oraz Taj Mahal. Zobaczymy słynne zabytki w Fatehpur Sukri. W Himalajach będziemy jednym z najbardziej popularnych świętych miast Barinath i stamtąd trekkingiem dotrzemy do Vasudhara Falls. Będziemy w Dolinnie Kwiatów - Piękna dolina usytuowana na wysokości od 3300 do 3650 metrów jest 'rajem' dla miłośników natury.

W miasteczku Ranikhet położonym u podnóża Himalajów będą prowadzone zajęcia z jogi i medytacji. Zdobędziesz nowe doświadczenia, podejmiesz się nowych wyzwań, których jeszcze nie doświadczyłeś.

To będzie wymarzona podróż do Indii, bez względu na to, czy praktykujesz jogę, czy też chcesz dopiero spróbować medytacji u stóp Himalajów. Spędzimy kilka dni w kraju joginów i zamieszkamy w Aśremie   „Devamber Arogya Dham” prowadzonym przez Światowego jogguru C.M Bhandhari w Ranikhecie, gdzie będzie on prowadził wszystkie sesje jogi i medytacji tłumaczone przez jego ucznia i kierownika wycieczki – Piyusha Mittala.

Warsztaty u pana Bhandariego to  doskonała okazja do zrozumienia podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie sposobów radzenia sobie z nimi przez zdobyte doświadczenia podczas warsztatów. Przede wszystkim poznacie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące zdrowia ciała - fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacje międzyludzkie oraz na sposoby życia zdrowego, zamożnego i szczęśliwego bez stresu i cierpienia.

Jogaasans i Praanaayaam mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego utrzymania i funkcjonowania stawów, mięśni, więzadeł, itp. oraz utrzymania odpowiednego ognia w organizmie. Jest to  niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich przemian metabolicznych, zapewnienia odpowiedniego obiegu utlenionej krwi i prądu (Praana). Pomagają w tym mechanizmy automatycznego dowodzenia i kontrolowania mózgu w zakresie całościowego zarządzania zdrowiem.

Warsztaty u jogguru Pana Bhandariego to wyjątkowa okazja do pracy nad wewnętrznym bytem. Pogłębisz sposób postrzegania swojego życia, pracy oraz całego świat. Pomoże Ci to w rozwoju osobistym i da możliwości rozumienia życia w pełni na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym.

Cena wycieczki: 6 440 zł

Cena obejmuje:

- pewne wyżywienie

- noclegi w Ashramach i hotelach

- wszystkie transporty lokalne w Indiach i transport z lotniska do lotniska New Delhi.

- wycieczki lokalne, w New Delhi, Agrze, Badrinath, Dolina Kwiatów i w okolicy Ranikhetu  

- Pewna obsługa pilota w języku polskim - Piyush Mittal

- tłumaczenia wykładów i warsztatów - Piyush Mittal

 

Cena nie obejmuje:

- bilet lotniczy do Indii

- wiza turystyczna do Indii

-  zakupy prywatny

- ubezpieczenia zdrowotne

(szacowany koszt biletów lotniczych to około 2400 zł oraz wizy to 40 USD)

Termin wyjazdu :

Wyjazd 16.09.2020

Powrót  30.09.2020

REZERWACJA :

Uwaga mała grupa Maks 11 osób.

Rezerwacji można dokonać wpłacając 3 000 zł zaliczki przelewem do 01.04.2020 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. 

W czerwcu trzeba zapłacić za bilet (kwota i termin zostanie podany po znalezieniu najlepszego połączenia)

Pozostała kwota 3 440 zł płatna do 01.09.2020  

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal

Nr konta: 51 1050 1575 1000 0090 9116 6687

ING Bank Śląski S.A.
Tytułem:  wyjazd do Indii, imię i nazwisko

Youguru Ekscelencją C M Bhandari

Formerly Ambassador of India to Cambodia, UAE, Poland and Lithuania and Consul General of India in Toronto, Canada; Scholar of Vedic Sciences; Internationally acclaimed Yog and Ayurved exponent, practitioner and trainer; Indian Council for Cultural Relations (ICCR, GOI)'s Yoga Goodwill Ambassador for 2016; State Govt. of Uttarakhand (UK)'s award and citation 2016 for High contributions in Yoga field;

Spiritually inspired Yog Guru, brings solace to people suffering from psychosomatic conditions,

Founder of Devamber Charitable Trust and Devamber Arogya Dham Ashram, Ranikeht, UK; Founding Trustee of Devamber Gurukul, Kashipur, U.S. Nagar, UK;

Patron, Academic Director and Yog Guru of Sulislaw Institute of Yog and Ayurved, Poland.

cmbhandari@gmail.com; +91 9811687689

 Piyush Mittal - uczeń mistrza Chandra Mohana Bhandariego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje  duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy  (2013 - 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) w Indiach; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę Vedy, Upaniszhady,  Bhagawat Gita i Jogasutry  . Posiada zdolność połączenia wiedzy Jogi i Ajurwedy. Wychodzi z założenia, że Joga to opis człowieka ”kim on jest”,  natomiast Ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje  jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je” konserwować, serwisować i w razie potrzeby  naprawiać”.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl - Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). 

Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadził zajęcia z Jogi i Ajurwedy na studiach podyplomowych  „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

 

W galerii zdjęcia z poprzednich wyjazdów. 

 

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje