image1

Joga u Podnóża Indyjskich Himalajów z Jogguru C. M. Bhandari

Niezwykły wyjazd do Indii połączony z praktyką jogi, pranajamy, medytacji, marm cikitca i nie tylko. Odwiedzimy najsłynniejsze zabytki stolicy New Delhi; w Agrze zobaczymy najsłynniejszy zabytek Indii - Taj Mahal i Agara Fort oraz będziemy w najbardziej znanym miejsce wśród Joginów „ święte miejsce Rishikesh”.  W miasteczku Ranikhet położonym u podnóża Himalajów będą prowadzone zajęcia z jogi i medytacji. To będzie wymarzona podróż do Indii, bez względu na to, czy praktykujesz jogę, czy też chcesz dopiero spróbować medytacji u stóp Himalajów. Spędzimy kilka dni w kraju joginów i zamieszkamy w Aśremie   „Devamber Arogya Dham” prowadzonym przez Światowego jogguru C.M Bhandhari w Ranikhecie, gdzie będzie on prowadził wszystkie sesje jogi i medytacji tłumaczone przez jego ucznia  – Piyusha Mittala.

Warsztaty u pana Bhandariego to  doskonała okazja do zrozumienia podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie sposobów radzenia sobie z nimi przez zdobyte doświadczenia podczas warsztatów. Przede wszystkim poznacie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące zdrowia ciała: fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacje międzyludzkie oraz na sposoby życia zdrowego, zamożnego i szczęśliwego bez stresu i cierpienia.

Internet nawiązał łączność ze światem zewnętrznym tak dominującym, że ludzie zapomnieli o Innernetcie (połączenie miedzy ciałem fizycznym, subtelnym i przyczynowym) - co stanowi ich holistyczną tożsamość. Jest to „ironia modernizacji i rozwoju” podczas ekspansji między łącznością ze  światem materialnym a proporcjonalnym spadkiem łączności z naszym światem wewnętrznym, który sam może przynieść równowagę w zdrowym, szczęśliwym życiu.

Drastycznie dominująca praca przy biurku oraz wyposażenie domów w maszyny, ograniczyły aktywność fizyczną organizmu. Nie ma tzw. krytycznego ognia w jamie brzusznej niezbędnej do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Ludzie nie wiedzą o potrzebie życia zgodnie z prawami natury. Zależność od fast-food’ów i sztucznych przestrzeni dodatkowo osłabiają odporność naszego organizmu i blokują naturalne procesy.

 Jogaasans i Praanaayaam mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego utrzymania i funkcjonowania stawów, mięśni, więzadeł, itp. oraz utrzymania odpowiednego ognia w organizmie. Jest to  niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich przemian metabolicznych, zapewnienia odpowiedniego obiegu utlenionej krwi i prądu (Praana). Pomagają w tym mechanizmy automatycznego dowodzenia i kontrolowania mózgu w zakresie całościowego zarządzania zdrowiem.

Warsztaty u jogguru Pana Bhandariego to wyjątkowa okazja do pracy nad wewnętrznym bytem. Pogłębisz sposób postrzegania swojego życia, pracy oraz całego świat. Pomoże Ci to w rozwoju osobistym i da możliwości rozumienia życia w pełni na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym.

Youguru  C M Bhandari – Ambasador jogi na cały świat 2016, mianowany przez rząd indii, były Ambasador Indii w Polsce, będąc 30 lat w dyplomacji nie tylko reprezentował Indie ale i prorogował jogą w całym świecie. Autor książek na temat jogi i ajurwedy, patron instytutu jogi i ajurwedy w pałacu Sulisław w Polsce oraz założyciel Aśremu  Devamber Arogya Dham.

Program Pobytu : 01.04.2019 – 11.04.2019

Dzień   1 - Wyjazd do Indii (z Warszawy lub z Wrocławia - zależne od dostępności biletów)

Dzień   2 - 1.00/2.00 lądujemy w Delhi, zakwaterowanie do hotelu, zwiedzanie Delhi, nocleg w Delhi.

Dzień   3 - 6.00 wyjazd do Agra, zwiedzanie Agra, nocleg w Agrze.

Dzień   4 - wyjazd do Rishikesh, zwiedzanie Rishikesh, nocleg w Rishikesh

Dzień   5 - wyjazd do Ranikhet do  Aśremu  Devamber Arogya Dham.

Dzień   6 - praktyka jogi, pranajamy, medytacja i wykłady w Aśremie

Dzień   7 - praktyka jogi, pranajamy, medytacja i wykłady w Aśremie

Dzień   8 - praktyka jogi, pranajamy, medytacja i wykłady w Aśremie oraz lokalne wycieczki / trekkingi

Dzień   9 - praktyka jogi, pranajamy, medytacja i wykłady w Aśremie oraz lokalne wycieczki / trekkingi

Dzień 10 - praktyka jogi, pranajamy, medytacja i wykłady w Aśremie

Dzień 11 – Odlatujemy do Polski 

Program może ulec zmianie z powodu pogody i wyjazd może być odwołany z powodu nie zbierania się grupy (tylko w tym przypadku wcześniej wpłacona zaliczka podlega zwrotowi)

Cena wycieczki: 4840 zł

Cena obejmuje:

 

- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

- noclegi w hotelach w Delhi, Agra i Rishikesh

- noclegi w  Ashramie” Devamber Arogya Dham”

- wszystkie transporty lokalne w Indiach z lotniska do lotniska w Delhi.

- wycieczki lokalne

- Pewna obsługa w języku polskim

- tłumaczenia wykładów i warsztatów

Cena nie obejmuje:

- bilet lotniczy

- wiza turystyczna do Indii

-  zakupy prywatne

- lokalny transport z miejsca zamieszkania do lotniska w Polsce

- ubezpieczenie zdrowotne

(szacowany koszt biletów lotniczych oraz wizy to 2 600zł)

Termin wyjazdu :

Planowany wyjazd 01.04.2019

Powrót  11.04.2019

REZERWACJA :

Uwaga mała grupa TYLKO 10/11 miejsc.

Rezerwacji można dokonać wpłacając 2000 zł zaliczki przelewem do 15.01.2019 na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: pmittal1915@gmail.com. Zaliczka nie podlega zwrotowi. 

W styczniu trzeba zapłacić za bilet (kwota i termin zostanie podany po znalezieniu najlepszego połączenia)

Pozostała kwota 2840zł płatna do 01.03.2019  

Nazwa odbiorcy: Piyush Mittal
Nr konta: 29 1050 1490 1000 0092 0560 4805
Tytułem:  wyjazd do Indii 01-11.04.2019, imię i nazwisko

Aśram Devangar Arodhaya Dham i ostatni pobyt:

 

 

 

 

Galeria

Dane kontaktowe

Piyush Mittal
Telefon: 508 142 077
Email: pmittal1915@gmail.com

Instytut Jogi i Ajurwedy – Nirmala
ul. Cichy Kącik 1, Kamieniec Wrocławski

Dołącz do naszego Newsletter-a

Zapisz się, aby otrzymywać
najnowsze informacje