Ajurwedyjskie oczyszczanie dla ciała i umysłu na weekend w Górach Stołowych

DETOX CIAŁA I UMYSŁU

Wiosna to idealny czas, aby przygotować ciało na lato i zimę i cieszyć się dobrym zdrowiem zarówno fizycznym jak i umysłowym jak najdłużej. Detox łączący ajurwedę i jogę odmładza całe ciało zapewniając mu młodzieńczość oraz siłę, a umysłowi pełen spokoju stan harmonii.

ajurwedzie tradycyjne zabiegi oczyszczające stosuje się w ramach profilaktyki, gdy następuje zmiana pór roku, a jej celem jest oczyszczenie ciała nie tylko z produktów przemiany materii, które nagromadziły się w ciele, lecz także z nadmiaru subtelnych energii i dosz, co sprzyja zachowaniu zdrowia oraz długowieczności, a także piękna w zmieniających się warunkach klimatycznych.

Dzięki ajurwedyjskiej terapii oczyszczającej ciało na wszystkich poziomach, poprzez skórę, oczy, uszy, zatoki, układ pokarmowy zwiększymy zdolność naszego organizmu do przyswajania substancji leczniczych oraz środków wzmacniających, a także zwiększymy zdolność do pełnego metabolizowania pożywienia. 

Zadbamy o prawidłowe nawilżenie w ciele poprzez wewnętrzne i zewnętrzne natłuszczanie. W czasie tygodnia z jogą i ajurwedą pokażemy Wam jak oczyścić ciało z toksyn na poziomie komórkowym poprzez odpowiednią dietę i zestawy ziół, poprawić kondycję fizyczną i umysłową wykorzystując dostosowane dla każdego ćwiczenia i medytację, zwiększyć energię życiową, a tym samym przedłużyć młodość.

– Doświadczysz zabiegów i masaży ajurwedyjskich z użyciem olejów terapeutycznych i ziół, dobranych indywidualnie dla Ciebie po konsultacji ajurwedyjskiej.

– Nauczysz się podstawowych technik oczyszczania, które możesz stosować samodzielnie w domu dla przedłużenia efektu wyjazdu.

– Nauczysz się asan jogi i technik oddechowych, które sprzyjają oczyszczaniu ciała i umysłu.

– Pokażemy Ci jak w prosty sposób zastosować ajurwedę w kuchni podczas warsztatu gotowania i jak używać ziół ajurwedyjskich dla swojego zdrowia.

Wykonywane ajurwedyjskie zabiegi i masaże:

– masaż całego ciała Abhyanga

– masaż pleców

– masaż głowy

– masaż twarzy

– masaż stóp

– masaż proszkiem odchudzającym Udvartana

– masaż stemplami ziołowymi

– zabieg Basti na stawy i kręgosłup

– zabieg Nasya na zatoki

– zabieg Pichu na stawy o kręgosłup

(zabiegi i masaże są dobierane indywidualnie po konsultacji, każdy uczestnik odbędzie od 2 do 3 zabiegów / masaży w trakcie pobytu)

Nie jest wymagana znajomość jogi i ajurwedy. Nauczymy cię wszystkiego. Po pobycie zapewniamy kontakt z prowadzącymi, jeśli pojawi się chęć na kontynuowanie ajurwedyjskiego trybu życia.

Miejsce: Gaj Raj – Kotlina Kłodzka u podnóża Gór Stołowych.

www.gajraj.pl

Tak mówią o nim właściciele: GAJRAJ to niesamowite miejsce, które wybraliśmy jako kolejny etap naszego wspólnego życia. Po wielu latach spędzonych w dużym mieście, postanowiliśmy zamieszkać w miejscu cichym i spokojnym, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Zdecydowaliśmy, że zamiast żyć w ciągłym NIEDOCZASIE, wybierzemy życie w NIECZASIE! W zawieszeniu od stresów, szybkiego życia, byle jakiego jedzenia. Celebrujemy każdą chwilę, doceniamy świeże powietrze, dobre i zdrowe jedzenie, wycieczki w wolnym czasie (o który nadal trudno!) i rozmowy z naszymi drogimi Gośćmi. Ciężko pracujemy w naszych ogrodach, bo własne warzywa, owoce i zioła to podstawa naszej kuchni. Promujemy produkty lokalne (sery krowie, kozie, owcze, wędliny, chleby, jajka, zioła).

Gajów (dawna nazwa Reichenforst) to kameralna, graniczna miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej, nieopodal Gór Stołowych i Sowich oraz Wzgórz Ścinawskich i Wzgórz Włodzickich. Doskonałe miejsce wypadowe dla wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich, kajakowych, po stronie polskiej i czeskiej.

Wyżywienie: wegetariańskie (z opcją wegańską) 3 posiłki dziennie. Pomiędzy posiłkami woda, herbaty ziołowe, soki. W tym dwa obiady w formie warsztatu gotowania oraz napary z ajurwedyjskich ziół.

Termin: 8-11.06.2023 r.

RAMOWY PLAN

Czwartek 8.06.2023

15.00 – zakwaterowanie

16.00 – 18.00 – wprowadzenie do oczyszczania, praktyka jogi

19.00 – 20.00 – kolacja

20.00 – 21.00 – wykład

Piątek i sobota 9-10.06.2023

7.30 – 8.30 – joga

9.00 – 10.00 – śniadanie

10.30 – 13.30 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny

14.00 – 15.00 – obiad w formie warsztatu gotowania ajurwedyjskiego

16.00 – 19.00 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny

19.00 – 20.00 – kolacja

20.30 – 21.30 – wspólna medytacja i mantrowanie / dodatkowe atrakcje*

Niedziela

7.30 – 8.30 – joga

9.00 – 10.00 – śniadanie

10.30 – 13.30 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny

14.00 – obiad w formie lunchu

Cena wyjazdu: 1690 zł / os.

Cena zawiera:

Noclegi w pokojach 2-4 osobowych

Pełne wyżywienie: 3 posiłki wegetariańskie i wegańskie

Herbatę, napary ziołowe, ajurwedyjskie preparaty na detoks

Konsultację ajurwedyjską

Masaże i zabiegi ajurwedyjskie

Praktyka jogi, prajanamy i medytacji

Naukę gotowania ajurwedyjskiego posiłku na detoks

Naukę codziennych rytuałów oczyszczających

Wykłady z ajurwedy i jogi

REZERWACJA

Rezerwacja miejsca następuje po wpłaceniu 790 zł zaliczki w ciągu 7 dni od zapisu, na podane niżej konto. Zapis na listę uczestników odbywa się mailowo lauralas.joga@gmail.com
Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna przelewem lub gotówką na miejscu pierwszego dnia pobytu.
Nazwa odbiorcy: Laura Laskowska
Nr konta: 41 1140 2004 0000 3302 7065 5086 (mBank)
Tytułem: gajraj, imię i nazwisko

*dodatkowe atrakcje w zależności od zainteresowania uczestników (płatne osobno):

– Wieczór z rytuałem saunowania –

Sauna w typie Ruskiej Bani. Zgodnie z aktualnymi trendami nie rozgrzewamy bani zbyt mocno: max 85 st. C. Jest to temperatura znośna dla kobiet, na dolnych półkach nawet niższa. Podczas saunowania robimy ceremonie zapachowe oraz – dla chętnych smaganie winnikami ze świeżych gałązek brzozy lub dębu. Po saunowaniu przygotowujemy poczęstunek w postaci podpłomyków z sosami. Podajemy też napoje ziołowe oraz herbatę z samowara.

– Koncert mis i gongów –

PROWADZĄCE

Ritu Mittal

Dyplomowana terapeutka Ajurwedy (z Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych. Prowadzi własny salon Ajurwedyjski od 12 lat w Kamieńcu Wrocławskim. Praktykująca jogę, prowadzi zajęcia z jogi oraz kursy i szkolenia Ayurvedyjskie w tym kurs zawodowy Konsultant i Terapeuta Ajurwedy w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl. Zorganizowała i przeprowadziła liczne warsztaty z jogi, ajurwedy, gotowania ajurwedyjskiego i indyjskiego.

Prowadzi zajęcia z ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskiej.

Laura Laskowska

Nauczycielka jogi, konsultantka i terapeutka ajurwedy, masażystka. Z wykształcenia farmaceutka i psychodietetyk. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz roczny kurs na Konsultanta i Terapeutę Ajurwedy, a także roczny kurs zawodowy Holistyczny Terapeuta dla Ciała i Umysłu i Kurs Terapii Marma w Instytucie Nirmala.pl. Jej specjalizacja w praktyce holistycznego terapeuty to zaburzenia trawienia i odżywiania oraz problemy hormonalne u kobiet.

W swojej praktyce łączy doświadczenie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. W ajurwedzie najbardziej ceni indywidualne podejście do człowieka oraz pracę nad sferą mentalną i fizyczną, które w rozumieniu ajurwedy nawzajem na siebie wpływają.

Podobne wpisy

error: Treść strony jest chroniona.